Apple asi vzdá výrobu vlastného autonómneho auta. Projekt Titan čelí zoštíhľovaniu

Technológie
0

Už dlhšie sa hovorí o tom, že technologický gigant Apple pracuje na vlastnom inteligentnom automobile v rámci projektu Titan. Práce sa začali pred dvoma rokmi, spoločnosť vtedy nabrala množstvo odborníkov na batériové technológie a tzv. strojové videnie, ako aj bývalých zamestnancov z automobilového priemyslu. V priebehu 18 mesiacov prijala viac ako tisícku ľudí. No teraz to vyzerá skôr tak, že sa vzdala svojej vízie. Prepustila totiž niekoľko desiatok pracovníkov, ktorí sa projektom zaoberali.

Podľa článku v New York Times zmenu vykonal Bob Mansfield, ktorý bol v júli poverený vedením novej divízie. Bývalý vedúci projektu Titan Steven Zadesky opustil spoločnosť na začiatku roka.

Mansfieldova stratégia narážala na ťažkosti, Apple totiž nemá skúsenosti s vývojom elektromobilu a softvéru na jeho autonómne riadenie. Hoci vykonal už veľa testov v uzavretom prostredí, konkurencia na trhu na čele s Alphabetom, materskou spoločnosťou Googlu, má niekoľkoročný náskok. Tesla, priekopník v oblasti elektromobilov, už má za sebou takisto rozsiahle testovanie svojho samojazdiaceho auta, hoci ich trochu pribrzdila po nedávnej smrteľnej nehode. Uber už dokonca odštartoval v Pittsburghu verejné skúšobné jazdy autonómnym automobilom. A pozadu neostávajú ani automobilky Ford, General Motors a Fiat Chrysler. Apple preto zvažuje, že nebude vyrábať vlastné auto, ale sa stane jedným z dodávateľov technológií pre autonómne vozidlá.

Zdroj: nytimes.com

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Titan autonomne auto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať