Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Apple Watch 6 prinesú super novinky na monitorovanie zdravia

2

Nové Apple Watch by mali byť predstavený v prvých dňoch septembra a prídu so všetkými výhodami systému watchOS 7 a niekoľkými aktualizáciami hardvéru. Správa na webe Digitimes tvrdí, že do 6. generácie smart hodiniek Apple budú zabudované nové biosenzory, ktoré dokážu monitorovať kvalitu spánku, detegovať krvný kyslík a merať tepovú frekvenciu, sledovať srdcový rytmus a fibriláciu predsiení a bude obsahovať aj akcelerometer a gyroskop, založené na MEMS.

To všetko umožní novému zariadeniu dosahovať najvyššiu presnosť merania v oblasti nositeľných zariadení. Podľa ďalších únikov by sa mala zmeniť aj kapacita batérie, a to na 303,8 mAh, teda bude vyššia ako v súčasnosti (296 mAh). MacRumors poukazuje na to, že umiestnenie väčšej batérie umožnilo odstránenie technológie Force Touch, ktorá sa v systéme WatchOS 7 nepoužíva. Dlhšia výdrž batérie je žiaduca, najmä ak má napájať snímač kyslíka v krvi.

Sledovať úroveň okysličenia krvi je dôležité, mala by byť na hodnote okolo 95 %. Mnohí ľudia trpiaci ochorením COVID-19 sa necítia zle, ale nízka hladina okysličenia krvi môže naznačovať, že niečo nie je v poriadku. Používatelia Apple Watch 6 budú môcť skontrolovať hladinu kyslíka v krvi jednoducho pohľadom na zápästie.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Watch smart hodinky

2 komentáre

. reakcia na: Apple Watch 6 prinesú super novinky na monitorovanie zdravia

7.8.2020 07:08
Takže batéria vydrží namiesto jedného dňa po novom 1 a pol dňa?
Reagovať

RE: . reakcia na: .

8.8.2020 18:08
Nie, 1 deň a 20 minút -:)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať