Image
12.9.2019 0 Comments

Aplikácie rodičovskej kontroly pomôžu ochrániť deti na internete

Ako monitorovať, čo sledujú, čo čítajú, s kým komunikujú? Jedným z užitočných pomocníkov pre ochranu a bezpečnejší pohyb deti v kybernetickom priestore sú aplikácie rodičovskej kontroly (parental control). Tieto programy zabezpečujú dodržiavanie pravidiel pri používaní smartfónu alebo počítača. Pomôžu sledovať správanie detí, zistiť s kým komunikujú, blokovať nevhodné alebo nebezpečné webové stránky. Bránia v prístupe k obsahu pre dospelých alebo v komunikácii s neznámymi používateľmi na sociálnych sieťach. Prečítajte si prehľad a hodnotenie vybraných aplikácií rodičovskej kontroly, ktorý pripravil Filip Mikuš, odborník na kybernetickú bezpečnosť z Aliter Technologies.

Kaspersky Safe Kids

Softvér, ktorý ponúka rodičovskú kontrolu pre zariadenia na všetkých platformách. Aplikácia je dostupná pre počítače aj mobilné zariadenia, kde si môžete zvoliť buď bezplatnú alebo platenú verziu. Bezplatná verzia poskytuje databázu stránok, ktorá zabraňuje deťom vidieť nevhodný obsah na web stránkach. Pomocou aplikácie môžete spravovať čas, ktorý môžu tráviť deti aktívne používaním jednotlivých aplikácií. Definovať vekové obmedzenia a kategorizovať aplikácie podľa využitia. Aplikácia ponúka možnosť sledovania a kontroly stráveného času používaním aplikácií.

Spoplatnená verzia obsahuje ďalšie funkcie špecifické pre mobilné zariadenia, vrátane nástroja na sledovanie stavu batérie, tak môžete zistiť, či stav batérie telefónu je dostatočný a predídete strate kontaktu s vaším dieťaťom. Môžete tiež sledovať polohu dieťaťa pomocou GPS, spravovať používanie sociálnych sieti a dostávať upozornenia v reálnom čase, ak navštívia zakázané webové stránky alebo opustia vopred definovanú „bezpečnú“ oblasť.

Výhody
• Aplikácia je dostupná pre počítače aj mobilné zariadenia (Android aj iOS)
• Správa aplikácií a obrazovky

Nevýhody
• Môže spomaliť počítač
• Pokročilé funkcie len v platenej verzii

Qustodio Parental Control

Aplikácia je dostupná takmer pre všetky obľúbené platformy na počítačoch MS Windows a macOS a tiež na mobilných platformách Android a iOS. Ponúka bezplatnú a platenú verziu. Bezplatná verzia je jednou z najkomplexnejších aplikácií na rodičovskú kontrolu, ktorá vám umožňuje nastaviť pravidlá a časové plány, blokovať pornografiu a iný nevhodný obsah. Pri platenej verzii, získate aj monitorovanie prostredníctvom SMS, funkcie na sledovanie aktivít na sociálnych sieťach. Vďaka množstvu funkcií a podpore známych platforiem je Qustodio jeden z najlepších bezplatných softvérov na rodičovskú kontrolu.

Výhody
• Aplikácia je dostupná pre počítače aj mobilné zariadenia (Android aj iOS)
 Umožňuje rodičom stanoviť časové limity
• Vybrané pokročilé funkcie v bezplatnej verzii

Nevýhody
• Pokročilé funkcie len v platenej verzii

KidLogger

Tento bezplatný softvér na rodičovskú kontrolu sleduje nielen to, čo vaše deti píšu a ktoré webové stránky navštevujú, ale tiež uchováva záznamy o tom, aké programy používajú. Ak máte obavy o to, s kým vaše deti komunikujú online resp. telefonujú, je k dispozícii aj hlasový záznamník. Ak sú vaše deti staršie a zodpovednejšie, môžete si vybrať a zvoliť, čo chcete sledovať a kedy im umožnite trochu súkromia. Bezplatnú verziu je možné použiť len na jedno zariadenie. V bezplatnej verzii chýbajú funkcie ako sledovanie konverzácií napr. na WhatsApp a schopnosť odpočúvať hovory Skype, ale stále je to skvelý nástroj, ak máte obavy o svoje bezpečnosť detí.

Výhody
• Sleduje stlačenie klávesov
• Odpočúvanie hovorov
• Komplexne možnosti nastaviť čo chceme v aplikácií sledovať

Nevýhody
• Bezplatná verzia neumožňuje nahrávanie hovorov
• Pokročilé funkcie len v platenej verzii ako čítanie správ a sledovanie sociálnych sieti

Norton Family parental control

Využitie tejto aplikácie je ideálne pre domácnosti so systémom Android a MS Windows. Aplikácia ponúka funkcie, ktoré rodič ocení, ako je funkcia sledovania polohy, časové limity pre aplikáciu a filtrovanie nevhodných web stránok. Nastavenie časových limitov pre jednotlivé aplikácie. Správa aplikácií a monitorovanie textových správ.

Výhody
• Široká škála funkcií
• Webové filtre a monitorovanie
• Neobmedzený počet zariadení

Nevýhody
• Platená verzia sa oplatí len pri kúpe celého balíka, ktorý obsahuje aj antivírovú ochranu
• Pokročilé funkcie len v platenej verzii

ESET Parental Control

Aplikácia poskytuje bezplatnú a platenú verziu. Pri bezplatnej verzii je možné určiť, ktoré webové stránky môžu vaše deti prehliadať. Tiež poskytuje aktuálnu polohu vášho dieťaťa, automatické blokovanie nevhodných aplikácií na základe hodnotenia Google Play. Aplikácia automatický blokuje prístup k aplikáciám a web stránkam, ktoré sú definované ako napr. kategórie pre dospelých. Pri platenej verzii je k dispozícií aj kompletný report o používaní telefónu a prezeraní webu. Užitočnou funkciou je tlačidlo SOS, ktoré notifikuje rodiča o polohe dieťaťa v prípade núdze prostredníctvom SMS.

Výhody
• Široká škála funkcií
• Licencia je platná pre celú rodinu, cena sa nenásobí počtom detí

Nevýhody
• Pokročilé funkcie len v platenej verzii – reporty, tlačidlo SOS
• Aplikácia je dostupná len na platforme Android


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: IoT riešenie od Ericssonu prináša efektívnejšiu solárnu dopravu

20.11.2019 11:13

  Ericsson a Solar Team Eindhoven vyvinuli experimentální solární vůz využívající technologie IoT, který dokáže urazit až 1800 km. Díky systému Solar Smart parking autonomně zaparkuje na místě s nej ...

Tlačové správy

CZ: Mio uviedlo novú radu autokamier 8xx; vlajkovou loďou je skvelo vybavená MiVue 826 WIFI

20.11.2019 11:03

Mio, přední světový dodavatel bezpečnostních kamer do vozů a přenosných navigačních zařízení uvedl na český a slovenský trh v těchto dnech novou řadu autokamer 8xx, kterou představil už německém velet ...

Tlačové správy

ASUS je taiwanská najhodnotnejšia medzinárodná značka za rok 2019

20.11.2019 10:57

ASUS je taiwanská najhodnotnejšia medzinárodná značka siedmy rok za sebou. Umiestnila sa na prvom mieste v prestížnom prieskume 2019 Best Taiwan Global Brands, ktorý vykonala spoločnosť Interbrand ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá