Aplikácie pre iOS padajú častejšie ako pre Android

0

ios_aplikacie copy.jpg Vyplýva to z najnovšej štúdie spoločnosti Crittercism, ktorá sleduje funkčnosť aplikácií pre mobilné operačné systémy.

Crittercism monitoroval 215 miliónov spustení aplikácií počas decembra minulého roka. Z tohto počtu predstavovali aplikácie iOS trojnásobok spustení v porovnaní s Androidom. Výsledné štatistiky sú však normalizované a predstavujú percento nesprávnych ukončení. Pomerne prekvapujúca je skutočnosť, že až 28,64 % zo spustených aplikácií na operačnom systéme iOS 5.0.1 počas svojej prevádzky „padlo". Na druhom mieste sa nachádza verzia 4.2.1, ktorú stále používajú majitelia iPhonu 3G a ekvivalentných zariadení iPod Touch. V tomto prípade je miera „pádov" 12,64 %.

ios_android_apps_62.jpg

V porovnaní s iOS najčastejšie problémy v prípade Androidu majú verzie 2.3.3 a 2.3.4, kde sa aplikácia nesprávne ukončila v 3,86 %, resp. 3,65 % prípadov. Podľa Crittercismu je veľká miera pádov v prípade iOS 5.0.1 spôsobená tým, že v čase zbierania štatistík išlo o novo vydanú verziu operačného systému a iOS 5 všeobecne spôsobuje Applu viac problémov ako staršie verzie. 

Každopádne výsledky štúdie sú pomerne zaujímavé, hoci je pravda, že mohli byť ovplyvnené množstvom premenných. Mimochodom, spoločnosť Crittercism vznikla vďaka dotáciám zo strany Google Ventures.

Zdroj: tuaw.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať