Image
14.5.2018 0 Comments

Aplikácia Tatrabanky vás už spozná podľa tváre

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila funkciu Tvárová biometriaTB, vďaka ktorej je možné vytvoriť si nový bankový účet priamo z mobilnej aplikácie, bez potreby návštevy pobočky. Na ten si nový klient môže ihneď poslať peniaze, vybrať si ich z bankomatu či robiť z neho prevody. Naviac, účet otvorený cez Tvárovú biometriuTB klient využíva po celý rok bez poplatku za jeho vedenie.

Nie je to však prvý počin Tatra Banky v oblasti biometrie. Svojim kliento ponúka rôzne služby na báze týchto technológií už 7 rokov. Od roku 2011 je to digitalizovaný podpis ktorý má už vytvorený  viac ako pol milióna klientov a využíva ho pri návšteve pobočky. Od roku 2013 hlasová biometria ktorou sa overuje viac ako 353 000 klientov pri volaní na call centrum DIALOG Live . A od roku  2014 tvárová biometria, stačilo priložiť svoju fotografiu, ktorú sme banka porovnávala s občianskym preukazom. Nápad predbehol dobu a ukázalo sa, že trh naň ešte nebol pripravený.

Online účty sú v Tatra Banky dostupné už 3 roky. Avšak slovo online väčšinou znamenalo len online elektronickú žiadosť. Klient po jej vyplnení musel čakať na kuriéra alebo navštíviť pobočku, aby bol jeho účet aktívny a mohol ho začať využívať.

Jedným z mála spôsobov ako bolo doteraz možné  v zmysle legislatívy overiť identitu osoby na diaľku, bol prevod peňažnej čiastky z účtu klienta v inej banke, tzv. „penny payment“. Prevodom minimálnej čiastky, napríklad 1 centu, sa presunula zodpovednosť za overenie osoby na banku, odkiaľ boli peniaze prevedené. Nevýhodami z pohľadu nového klienta boli nutnosť mať účet v inej banke a trvanie medzibankového prevodu (1 pracovný deň), na ktorý je viazaná aktivácia účtu. Menšia kontrola, ktorá spočívala len v overení mena klienta pri prevode, bola rizikom pre banku.

15. marca 2018 vstúpili do platnosti ustanovenia novely zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a ochrane pred financovaním terorizmu. Novelizovaný zákon umožňuje využívanie elektronických prostriedkov, ako sú elektronický podpis, elektronický občiansky preukaz, mobilné aplikácie na smart telefónoch či tabletoch. Banky tak môžu overovať totožnosť klientov práve pomocou nových technológií bez toho, aby boli klienti osobne prítomní v pobočke. Využívanie nových technológií v tejto oblasti podporuje aj samotná európska smernica a jej cieľom je nastaviť rovnaké legislatívne prostredie pre všetky banky.

Ako teda nová technológia funguje ? Z pohľadu bezpečnosti je nový spôsob identifikácie za minimálne rovnako bezpečný ako identifikácia v pobočke. Klienti si môžu byť istí, že komunikácia je zabezpečená na rovnakej úrovni ako operácie súčasných používateľov aplikácie Tatra banka. Komunikácia je šifrovaná, osobné údaje vrátane fotografií neopustia servery Tatra banky s výnimkou zabezpečeného online dopytu na Ministerstvo vnútra SR. Banka v priebehu procesu vyhodnocuje všetky potrebné informácie podľa pravidiel, ktoré požaduje regulátor (KYC - Know Your Customer, AML, FATCA a pod.).

 

Postup pri zriadení novej zmluvy je nasledovný :

1.           Stiahnete si aplikáciu Tatra banka

2.           Zadáte základné údaje

3.           Overíte svoje telefónne číslo

4.           Vytvoríte si PIN do aplikácie

5.           Naskenujete svoj občiansky preukaz a nasnímate svoju tvár – banka obratom overí platnosť dokladu a vašu totožnosť voči databáze Ministerstva vnútra SR

6.           Potvrdíte zmluvnú dokumentáciu

7.           Zadáte heslo a e-mail k výpisom, kontaktné údaje pre doručenie debetnej karty

 

 

Váš účet je aktívny:

Nemusíte čakať na schválenie v žiadnom poradovníku, účet máte aktívny okamžite. Môžete naň ihneď prijať peniaze. Aplikácia Tatra banka  vám umožní:

•             realizovať prevody do 3 000 € za deň

•             vyberať z bankomatu mobilom do 500 € za deň

•             využívať množstvo ďalších funkcionalít mobilného bankovníctva

 

Kuriérom alebo v pobočke dostanete:

•             debetnú kartu

•             Kartu a čítačku

•             heslo do Internet bankinguTB

•             jedinú papierovú zmluvu o elektronickej komunikácii

 

Novinkou ktorú Tatra Banka pripravuje už od júla je vybavenie nepredschváleného bezúčelového spotrebného úveru cez mobilnú aplikáciu. Existujúci klienti majú možnosť požiadať o takýto úver už od decembra 2017. Od júla bude táto možnosť dostupná aj pre nových klientov, ktorí sa identifikovali biometricky.

 

Celý proces vybavenia úveru prebehne priamo v aplikácii:

•             s overením príjmu

•             so schválením ponuky

•             s čerpaním na počkanie

 

Tvárová biometria bude dostupná v novej verzii aplikácie Tatra banka už v priebehu najbližších dní. Budete si ju môcť stiahnuť v aplikačných obchodoch Google Play a App Store do zariadení s minimálnou verziou operačného systému Android 4.1 alebo iOS 9.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Spoločnosť HP predstavila letné novinky

11.07.2018 15:10

Spoločnosť HP predstavila celý rad nových notebookov a monitorov. <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RVyQMlh8O18?ecver=1" frameborder="0" allow="autoplay; enc ...

Produkty 2

S operátorom 4ka si užijete nekonečné dáta počas celých prázdnin

05.07.2018 19:41

Náš najmladší operátor 4ka pripravil pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov niekoľko prázdninových darčekov. Tým hlavným sú nekonečné dáta pre všetkých zákazníkov ktorý si v termíne od 2.7. do ...

Produkty

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

23.06.2018 01:06

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliaz ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button