SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Prisma vďaka neurónovej sieti a umelej inteligencii urobí z vašich fotografií obraz ako od Van Gogha

0

Maliarska práca nikdy nebola ľahšia ako dnes. Stačí si do svojho smartfónu stiahnuť aplikáciu Prisma (dostupná v App Store, v Google Play by sa mala objaviť koncom tohto mesiaca) a zhotoviť telefónom fotografiu. Potom už môžete začať „maľovať“.

Aplikácia využíva kombináciu neurónovej siete, algoritmov deep learning a umelej inteligencie a nielen jednoducho uplatňuje na fotografiu filtre, ale skenuje dáta a aplikuje na ňu rôzne štýly vcelku impozantným spôsobom.

Jednoducho si zvolíte fotografiu, vyberiete, ktorý „umelecký“ filter chcete použiť, a počkáte, kým aplikácia vykoná svoju prácu a v priebehu niekoľkých sekúnd vám vráti štylizovaný obraz spolu s možnosťou zdieľať ho na sociálnych sieťach. Prostredie je podobné ako v Instagrame. Proces spracovania sa vykonáva v cloude na serveroch tímu, a nie na zariadení používateľa. Tvorcovia však ubezpečujú, že na serveroch sa neuchovávajú originálne fotografie používateľov. „Uložíme len výsledok na nejaký čas, aby sme v prípade problémov so sieťou mohli výsledok opäť odoslať do telefónu.“

Ak teda chcete získať fotku selfie s nádychom mangy alebo vytvoriť obrázok v štýle webového komiksu, Prisma  je tu pre vás. Aplikácia bola uvedená v polovici júna a počas prvého týždňa dosiahla približne 1,6 milióna stiahnutí. Pri jej vydaní bolo k dispozícii 20 filtrov, no tvorcovia vyjadrili zámer v priebehu mesiaca ich počet zdvojnásobiť. Takisto prisľúbili, že čoskoro pridajú do svojej aplikácie aj funkciu Prisma Videos.

Zdroj: thenextweb.com

techcrunch.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia Prisma neuronova siet umela inteligencia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať