Antivírusové skenovanie bude najnovšie robiť GPU, rozhodol Intel

Technológie
0

Nová technológia od Intelu výrazne zníži zaťaženie klasického procesora pri antivírusových skenoch – túto činnosť totiž prevezme grafický čip.

Počítače s Windowsom budú schopné skenovať systém proti hrozbám bez toho, aby zaťažovali CPU. Microsoft na to využije novú funkciu integrovaných grafických čipov mikroprocesorov Core od Intelu.

Bežne hľadanie malvéru a iných hrozieb zaberá až 20 % pamäte počítača, toto percento by však novinka od Intelu nazvaná Accelerated Memory Scanning, respektíve jej súčasť Intel Threat Detection Technology, mala znížiť tým, že na skenovanie využije GPU.

Spotreba výkonu CPU tak podľa vyjadrenia Intelu klesne na približne 2 %, s tým, že na využitie novej funkcie sa zatiaľ dohovorila iba s Microsoftom.

V súčasnosti je táto možnosť prístupná na procesoroch Core šiestej, siedmej a ôsmej generácie v počítačoch využívajúcich Windows Defender Advanced Threat Protection, Intel ju však začal prezentovať aj ostatným dodávateľom antimalvéru. Ako dlho potrvá jej rozšírenie, je však zatiaľ otázkou.

Ďalšou súčasťou technológie Threat Detection je niečo, čomu Intel hovorí Advanced Platform Telemetry, funkcia, ktorá kombinuje strojové učenie s telemetriou pre lepšie porozumenie závažnosti rizika a efektívnejšie nakladanie s ním. Túto funkciu integrujú do platformy Cisco Tetration, určenej pre dátové centrá.

GPU je podľa odborníkov pre opakujúce sa algoritmické úkony ideálne a Intel verí, že nová technológia môže byť rozhodujúcim faktorom pri zvažovaní, či sa preň rozhodnúť alebo uprednostniť konkurenčný AMD.

V neposlednom rade však ide aj o náčrt toho, kadiaľ sa môžu bezpečnostné riešenia v dohľadnej dobe uberať. S minimalizovaním potrebného výkonu bude môcť skenovanie prebiehať častejšie, môže byť cielenejšie a tiež sofistikovanejšie.

Zdroj: computerworld.cz

redakcia

Všetky autorove články
Skenovanie GPU Windows Microsofrt

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať