Image
24.4.2018 0 Comments

Antivírusové skenovanie bude najnovšie robiť GPU, rozhodol Intel

Nová technológia od Intelu výrazne zníži zaťaženie klasického procesora pri antivírusových skenoch – túto činnosť totiž prevezme grafický čip.

Počítače s Windowsom budú schopné skenovať systém proti hrozbám bez toho, aby zaťažovali CPU. Microsoft na to využije novú funkciu integrovaných grafických čipov mikroprocesorov Core od Intelu.

Bežne hľadanie malvéru a iných hrozieb zaberá až 20 % pamäte počítača, toto percento by však novinka od Intelu nazvaná Accelerated Memory Scanning, respektíve jej súčasť Intel Threat Detection Technology, mala znížiť tým, že na skenovanie využije GPU.

Spotreba výkonu CPU tak podľa vyjadrenia Intelu klesne na približne 2 %, s tým, že na využitie novej funkcie sa zatiaľ dohovorila iba s Microsoftom.

V súčasnosti je táto možnosť prístupná na procesoroch Core šiestej, siedmej a ôsmej generácie v počítačoch využívajúcich Windows Defender Advanced Threat Protection, Intel ju však začal prezentovať aj ostatným dodávateľom antimalvéru. Ako dlho potrvá jej rozšírenie, je však zatiaľ otázkou.

Ďalšou súčasťou technológie Threat Detection je niečo, čomu Intel hovorí Advanced Platform Telemetry, funkcia, ktorá kombinuje strojové učenie s telemetriou pre lepšie porozumenie závažnosti rizika a efektívnejšie nakladanie s ním. Túto funkciu integrujú do platformy Cisco Tetration, určenej pre dátové centrá.

GPU je podľa odborníkov pre opakujúce sa algoritmické úkony ideálne a Intel verí, že nová technológia môže byť rozhodujúcim faktorom pri zvažovaní, či sa preň rozhodnúť alebo uprednostniť konkurenčný AMD.

V neposlednom rade však ide aj o náčrt toho, kadiaľ sa môžu bezpečnostné riešenia v dohľadnej dobe uberať. S minimalizovaním potrebného výkonu bude môcť skenovanie prebiehať častejšie, môže byť cielenejšie a tiež sofistikovanejšie.

Zdroj: computerworld.cz

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Západoslovenská distribučná modernizovala v projekte ACON jedno z najporuchovejších vedení

12.11.2019 21:43

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v rámci medzinárodného projektu ACON Smart Grids investovala vyše 840 000 EUR do modernizácie jedného z najporuchovejších  vedení, ktoré zabezpečovalo dist ...

Technológie

Video: inžinieri vypustili roboty Mini Cheetah pohrať sa vonku

12.11.2019 07:50

Ak sa vás v minulosti pri pohľade na robotického psa MIT nazývaného Mini Cheetah zmocňoval strach, nové zábery z ich posledného výletu môžu vaše obavy zmierniť. Tím inžinierov totiž vypustil svoje rob ...

Technológie

Elon Musk: Na vybudovanie prvého mesta na Marse budeme potrebovať 1000 rakiet a 20 rokov

12.11.2019 08:00

CEO spoločnosti SpaceX sa nedávno rozhovoril o časovom harmonograme a požiadavkách na nosné rakety Starship, ktoré sú potrebné nielen na to, aby sa ľudia dostali na Mars, ale aby tam aj vytvorili udr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá