Image
14.9.2012 0 Comments

Antivírusové programy sú často zle nastavené

antivir-1.jpg Medzi jednotlivými antivírusovými programami sú v nastavení veľké rozdiely, zistila to štúdia spoločnosti OPSWAT. Najlepšie sú na tom používatelia s antivírusom od Microsoftu.

Konfigurácia antivírusových programov sa pri jednotlivých produktoch veľmi líši. Podľa certifikačnej firmy OPSWAT používatelia, ktorí používajú Microsoft Security Essentials (MSE), majú s najvyššou pravdepodobnosťou optimálne nastavenie.

Podľa údajov, ktoré OPSWAT získal z počítačov používajúcich nástroj AppRemover Tool (140 000 inštalácií), mal MSE zapnutú ochranu v reálnom čase v 94,6 % prípadov. To mu dáva mierny náskok pred programami Avast, McAfee a Avira.

Na druhej strane používatelia antivírusu Kaspersky Lab Internet Security majú túto dôležitú funkciu aktívnu iba v 65,5 percentách prípadov. Oveľa lepšie na tom nie sú ani používatelia programov Norton Internet Security a Norton Antivirus.

Používatelia MSE majú takisto najlepšie nastavenú frekvenciu nových aktualizácií: 94 % aktualizácií sa realizovalo v predchádzajúcom týždni. Používatelia programov Norton Antivirus a McAfee VirusScan sú na tom podstatne horšie - v posledných šesťdesiatich dňoch aktualizovalo program iba 65 percent používateľov, čo robí ochranu v podstate bezpredmetnou.

V prehliadkach systému znovu vedie MSE - 74,5 % používateľov vykonalo test systému počas predchádzajúcich siedmich dní. Z používateľov McAfee VirusScan vykonala v poslednom týždni test systému iba štvrtina.

O dôvodoch prekvapivých rozdielov v nastavení OPSWAT nešpekuluje. Úlohu by však mohol hrať spôsob, ako si používatelia softvér zaobstarávajú. Programy ako McAfee a Norton sú na nových počítačoch často nainštalované v skúšobnej verzii. Je možné, že používatelia nemajú po skončení trialu dostatočnú motiváciu na aktualizáciu. MSE je zadarmo, používatelia ho musia aktívne stiahnuť a nastaviť podľa svojich potrieb. Nastavenie ochrany v reálnom čase a denné aktualizácie sú automatické, prehliadka systému musí byť naplánovaná.

V Spojených štátoch je podľa štatistík spoločnosti OPSWAT MSE najpoužívanejší antivírový program s podielom 25,3 %. V celosvetovom rebríčku je MSE na druhom mieste s 13,6 %, tretí je Avast Free Antivirus, ktorý má podiel 13,8 %.

Bezplatné antivírusy pomaly uberajú podiel na trhu plateným programom, ktoré pomaly strácajú svoju popularitu.

Zdroj: computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Klimatické zmeny urobia mestá neobývateľnými. Je čas utiahnuť sa do podzemia

13.11.2019 00:20

Podzemné mestá sú už dávno témou sci-fi, no teraz sa o nich uvažuje celkom vážne. Mestská rada vo fínskych Helsinkách schválila v roku 2010 Podzemný územný plán, ktorý bol dokončený v roku 2019 a pokr ...

Bezpečnosť 5

14-ročné dievča prišlo s riešením, ako odstrániť slepé miesta vo výhľade vodičov

07.11.2019 00:15

Pri množstve automobilových nehôd bývajú častým problémom slepé miesta spôsobené A stĺpikmi konštrukcie vozidla. Zmeniť by to mohlo riešenie, ktoré predložila iba 14-ročná Alaina Gasslerová z mesta We ...

Bezpečnosť

Vedci dokázali pomocou lasera „hacknúť“ smart reproduktory Amazon Echo a Google Home

06.11.2019 00:15

Výskumný pracovník v oblasti kybernetickej bezpečnosti Takeshi Sugawara objavil zvláštny trik. Namieril vysokovýkonný laser na mikrofón svojho iPadu (to všetko vnútri čiernej kovovej skrinky, aby nik ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá