Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Antik zlacňuje TV cez internet

Technológie
4

Približne pred mesiacom Antik oznámil spoplatnenie svojej televíznej služby. Dôvodom sú platby, ktoré účtujú komerčné televízie za možnosť šírenia ich programov. Spoplatnenie sa týka aj majiteľov SmartTVBoxov, ktoré boli predávané s tým, že príjem programov bude bezplatný. Pôvodne ohlásená cena za balík TV programov bola 7,90 eur.

Mesiac po spustení vynovenej televízie cez internet Antik Telecom reagoval na podnety zákazníkov a v neposlednom rade aj na situáciu na trhu a názory prezentované médiami a pristúpil k zníženiu cien. Balík s takmer 100 programami je možné od dnes získať so zľavou viac ako 50 percent, napríklad pri pravidelnej mesačnej platbe za 3,90 eur (doteraz 7,90 eur mesačne). Zmeny sa dočkali aj pravidlá používania, keď oproti dvom zariadeniam, ktoré je možné súčasne sledovať za jednu cenu ich počet stúpol až na sedem, pričom dva z nich môžu byť set-top boxy a k tomu 5 mobilných zariadení. Klienti, ktorí si kúpili od Antiku SmartTVBox pre TV cez internet ešte v čase bezplatnej prevádzky v čase od 1. januára do 31. júla 2018 navyše dostanú na rok všetky balíky zadarmo.

Zľava platí len na Slovensku. „Klienti nám pri sledovaní v SR zasa ušetria významnú časť prevádzkových nákladov, ktoré platíme za šírenie v zahraničí,“ vysvetľuje Vlastimil Lakatoš, vedúci TV manažmentu Antik Telecom. Naprázdno neobídu ani zákazníci, ktorí si SmartTVBox kúpili len nedávno a nemali možnosť sa dozvedieť o chystanom spoplatnení. Všetci, ktorí si kúpili zariadenie v roku 2018 tak môžu požiadať o rok sledovania všetkých balíkov bezplatne. Klienti, ktorým aktuálna ponuka nevyhovuje a kúpili si box po 1. januári, ho môžu u predajcu vrátiť a dostať plnú sumu späť.

Pre sledovanie na TV je k dispozícii softvér pre SmartTVBoxy Antiku, Android STB, Apple TV STB aj televízory s Androidom. Pre mobilné použitie Antik od augusta sprístupnil úplne novú aplikáciu pod názvom AntikTV. Súčasní klienti SmartTVBoxu si zariadenia nemusia vymieňať, stačí keď si predplatia svoj balík. Predplatné so zľavou bude možné objednať od 4. septembra 2018.

Vlastníci SmartTVBoxu zakúpeného od 1.1. do 31.7.2018 získajú 12 mesiacov predplatného zadarmo zaslaním scanu pokladničného bločku na adresu antiktv@antik.sk. Rozšírenie počtu súčasne používaných zariadení až na 7 bude realizované automaticky pre existujúcich aj nových klientov bez potreby čokoľvek žiadať.

Klientom, ktorí si do 4. septembra nezakúpia žiadne predplatné bude Antik počas nasledujúcich dní automaticky aktivovať bezplatný́ Vstupný balík. Pre klientov optickej a bezdrôtovej siete operátora naďalej neplatia žiadne obmedzenia v počte súčasne používaných TV set-top boxov bez navýšenia ceny, či už ich použijú v Antiku alebo na cestách a zároveň môžu všade sledovať svoj Základný balík s viac ako 170 programami.

Veľký balík zahŕňa programy: STV1, STV2, Markíza, Doma, Dajto, Joj, Joj Plus, Wau, Rik TV, Spektrum, Spektrum Home, Paprika, Sport1, Sport2, AMC, Sundance channel, Film plus, AXN, AXN Black, AXN White, JimJam, Minimax, UP Network, Nickelodeon, Nick Jr., VH1, Senzi TV, Šlágr TV, Šlágr TV 2, Joj Cinema, National Geographic, Playboy, Duck TV, History Channel, Tuty, Fashion TV, 213 TV, TA3, Life TV, CT1, CT2, CT24, TV Región, Arena Sport 1, Arena Sport 2, Auto Motor Sport, Spartak TV, Očko, Očko Express, Očko Star, Retro, Rebel, Relax, Music Box, Polo TV, Miestna TV Trebišov, Mestská TV Košice, Mestská TV Poltár, Humenská TV, Bardejovská TV, Moldava TV, TV7, TV8, TV9, TV Bratislava, TV Ružinov, TV Severka, TV Raj, Vega, TV Panoráma, TV Senior, TV Poprad, MTV Partizánske, TV Považie, Mestká TV Trnava, Central TV, TV Nitrička, Hlohovská TV, Regio TV, TV Locall, Regionálni televize, EuroNews, Al Jazeera,France 24, VTV4, UA TV, CGTN, CGTN Documentary, Armenia TV, Prima Plus, Nova International

Vstupný balík: STV1, STV2, TV Lux, TV Noe, Východoslovenská TV, Stredoslovenská TV, Západoslovenská TV, Piánko HD, Central TV, TV8, Košice: Dnes

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
TV domacnost zabava online web internet Digital

4 komentáre

Pravda reakcia na: Antik zlacňuje TV cez internet

8.9.2018 11:09
Pripájam sa ku predchádzajúcemu komentáru. Antik TV bol zadarmo a teraz je od septembra spoplatnený. Takže nič nezlacnelo, skôr zdraželo z 0€ na nejakú sumu, ktorú hneď znížili o 50%. Takže tento članok je zaplatené klamstvo a ovce to budu žrať...
Smutne, ze slovač zarába iba keď klame.
Rovno vyložte karty s tým, že za príplatok dáte viac a nie taký bullshit ako tu prezentujte.
Pan redaktor co toto napísal a ďalší co to schválil je zaplatený haj.el...
Reagovať

Antik spoplatňuje bezplatné TV cez internet reakcia na: Antik zlacňuje TV cez internet

5.9.2018 15:09
Názov článku "Antik zlacňuje TV cez internet" je zavádzajúci, správne znenie je "Antik spoplatňuje bezplatné TV cez internet". Chcem sa spýtať pána Ľuboslava Lacka, či ten názov skoncipoval on sám. Je to nehorázna drzosť a urážka vašich čitateľov, čím ich považujete za blbcov. Po kliknutí na vaše meno pod článkom sa otvorí nová stránka, kde o vás nie je ani zmienky, sú tam iba odkazy na ďalšie články, či ste ich autorom alebo nie, z tej stránky ani to nie je zrejmé (už ani to nie v poriadku). Pýtam sa vás, považujete čitateľov PC Revue za blbcov?
Ďalšou nehoráznosťou je, ak niekto predáva nejaký produkt kde vyhlasuje, že príjem bude bezplatný a ktorý ale spoplatní - je podvod. Môže Antik argumentovať tým, že to nevedeli. Lenže ak niečo neviem, tak to nebudem tvrdiť a navyše to ešte aj predávať a zarábať na tom. Vrcholom drzosti je nazvať tento článok "Antik zlacňuje TV cez internet" !!!
Reagovať

Zakaznik reakcia na: Antik zlacňuje TV cez internet

4.9.2018 14:09
Vy budte radi, ze vam len nadavam, lebo ked tam nuka vojdem... :D
Reagovať

RE: Zakaznik reakcia na: Zakaznik

9.9.2018 17:09
Prečítajte si úvod článku. Jasne sa tam píše o spoplatnení a následnom zlacnení. "Približne pred mesiacom Antik oznámil spoplatnenie svojej televíznej služby. Dôvodom sú platby, ktoré účtujú komerčné televízie za možnosť šírenia ich programov. Spoplatnenie sa týka aj majiteľov SmartTVBoxov, ktoré boli predávané s tým, že príjem programov bude bezplatný. Pôvodne ohlásená cena za balík TV programov bola 7,90 eur. Mesiac po spustení vynovenej televízie cez internet Antik Telecom reagoval na podnety zákazníkov a v neposlednom rade aj na situáciu na trhu a názory prezentované médiami a pristúpil k zníženiu cien" Ja za to fakt nemôžem, že ľudia u nás sú ochotní platiť za komerčné kanály vysielajúce reklamu sporadicky prerušovanú filmami a treťotriednymi show.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať