ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Antik spustil v Košiciach IoT sieť, bezplatne

Tlačové správy
0

V Košiciach bola spustená testovacia sieť Internetu vecí s pokrytím do 70 tisíc domácností. Košický operátor v nej bude testovať svoje zariadenia pre inteligentnú domácnosť. Sieť je bez poplatkov k dispozícii aj projektom ďalších záujemcov.

ANTIK Telecom spustil v Košiciach testovaciu prevádzku svojej siete „SmartWorld“. Vysielanie na priemyselnej frekvencii 868MHz umožní okamžitý a častý zber údajov z inteligentných snímačov elektriny, vody či plynu pre správcovské spoločností, komunálne služby alebo prevádzkovateľov infraštruktúry. V kombinácii s vysielačmi montovanými do TV set-top boxov Antiku zabezpečí rovnaká frekvencia aj riadenie domácich zariadení ako je osvetlenie, kúrenie či klimatizácia. Snímače pohybu, úniku vody či plynu zasa zvýšia bezpečnosť domácností. Po bezdrôtových kamerách SmartCam nasadených v decembri tak Antik čoskoro spustí ďalšie elementy inteligentného bývania.


Mapa č.1. – Približné pokrytie signálom testovacej siete SmartWorld v Košiciach

„Našu novú IoT sieť otvárame pre testovanie aj ďalším záujemcom z radov dodávateľov či zákazníkov, aby si mohli sami v praxi bez mesačných poplatkov overiť svoje koncepty,“ vysvetľuje stratégiu Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom. „Zaujímavé môže byť aj súčasné využitie našej siete set-top boxov vybavených vysielačom v pásme 868MHz určeným práve pre IoT aplikácie, ktorých máme nasadených už cez desať tisíc.“


Fotografia č. 1 Ukážka TV menu s nastavovaním snímačov v domácnosti.

Z povahy vysielania je sieť používajúca technológiu LoRaWAN vhodná najmä na zber telemetrických dát správcovských spoločností či komunálnych služieb, ale aj operátorov infraštruktúry vody, plynu či el. energie. Pre aktívne riadenie „Internetu vecí“ ako napríklad inteligentné el. zásuvky, termostaty, a podobne distribuuje Antik od konca roku 2015 ako bezplatnú súčasť nových TV set-top boxov prijímač a vysielač na rovnakej frekvencii s protokolom Z-Wave, ktorý je určený pre prístroje umiestnené do niekoľko sto metrov v okruhu domácnosti.


Fotografia č.2 Ukážka Antik SmartHome aplikácie pre iOS a Android

Doteraz bolo takýchto TV boxov na Slovensko dodaných viac ako 10 tisíc, pričom v najbližšom roku očakáva spoločnosť až 50 tisíc set-top boxov vybavených takýmto rozhraním. IoT zariadenia je rovnako možné ovládať na diaľku aj prostredníctvom aplikácie Antik SmartHome pre iOS a Android. Sesterská spoločnosť Antik Technology vyrába inteligentné merače spotreby energií, meteostanice, interaktívne zásuvky, snímače úniku plynu, pohybové snímače, termoregulačné hlavice či inteligentné váhy. Celá komunikácia medzi inteligentnými zariadeniami je vysoko zabezpečená proti úniku informácií. Zákazníci obdržia verziu set-top box softvéru s podporou IoT pri najbližšom upgrade systému.


Fotografia č.3 Výber z pripravovaných a dostupných produktov inteligentnej domácnosti Antiku

Možnosť prihlásiť sa do partnerského programu je na http://www.antik.sk/smart-world


Fotografia č. 4 Užívateľské rozhranie pre nastavenie bezdrôtových HD kamier Antik SmartCam

Zobrazit Galériu

TS ANTIK Telecom

Všetky autorove články
Antik Telecom SmartWorld

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať