Antec DP301M: Ihla v kope sena, lacný mini-tower

0

Do výroby skriniek šitých na mieru základným doskám microATX sa firmy nehrnú. V low-ende si skoro nemáte z čoho vybrať. Antec je však v tomto smere aktívnejší a po odhlučnenej P5 prišiel i s vyzývavejšou DP301M.

V duchu hesla „The Dapper Dark Phantom“ je táto čierna skrinka doplnená o svetlovod LED RGB, ktorý osvetľuje pozoruhodné výseky s perforáciami na čelnej maske. Celé toto riešenie je naozaj elegantné a nepohorší azda ani odporcov blikajúcich počítačov. Prepínať medzi farbami (RGBMCYW) a dynamickými efektmi sa dá iba cez tlačidlo (mode), bez synchronizácie s ostatnými komponentmi, dátový konektor tu chýba.


Antec DP301M

Temperované sklo je dymové a inštaluje sa tradičným spôsobom-fixáciou v každom rohu. Matičky sú prekvapivo nekvalitné. Kovový závit je vlepený do plastovej hlavičky a po silnejšom dotiahnutí sa vám môže rozsypať pod rukami, ani neviete kedy. To je však jediná nedokonalosť, ktorú možno v tejto cenovej kategórii vyčítať.  Nebýva zvykom, aby bola takáto lacná skrinka vyhotovená z plechov s hrúbkou až 0,8 mm (obyčajne je to o dve až tri desatiny milimetra menej). Kostra je tak nadmieru pevná a návrh interiéru je vcelku výnimočný.

Vpredu je dosť miesta i na hrubý 280 mm radiátor (s ventilátormi do 65 mm) kvapalinového chladenia alebo tri 120 mm, resp. dva 140 mm ventilátory. Na tie (alebo dva menšie 120 mm) sú pozície i na strope. Všetko je vymerané presne, priestorom sa neplytvá, skrinka v žiadnej osi zbytočne neprerastá, no pritom je na pohodlnú montáž dostatočné priestorná. Správne a na vhodných miestach sú naformátované i priechodky na kabeláž, na ktorú je za bočnicou vyhradených 18 mm, čo je tak akurát. Dva 2,5" disky SSD sa inštalujú do držiakov za základnou doskou, ďalšie dva v kombinovanom koši (s 2,5/3,5" pozíciami) v spodnej komore.


Na poriadny prachový filter pod zdrojom si Antec potrpí
– jemné sito, spevňujúca mriežka a isté uchytenie v koľajničkách

Prachový filter pod zdrojom je koľajničkový a má drobné zrno. Škoda, že podobnou jemnosťou sa nevyznačuje i predný filter. Ten však býba neefektívny aj pri podstatne drahších skrinkách. Výborné hodnotenie neznižuje ani vstavaný 120 mm ventilátor na výduchu. Jeho chod je tichý, s rýdzo aerodynamickým zvukom a zregulovať si ho môžete na nízku hlučnosť (5 V@465 ot./min) i vysoký výkon (12 V@1000 ot./min).

„Pekne vycibrená menšia skrinka na nízkorozpočtové PC zostavy.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Efektívne využívanie priestoru, masívna konštrukcia, tichý ventilátor, podpora dlhej grafiky i štandardne vysokého chladiča na procesor
- Nižšia kvalita skrutiek na montáž skla

Cena: 46 EUR

Hodnotenie:

Návrh interiéru: 100 %
Spracovanie: 90 %
Chladenie:  90 %
Konektivita: 90 %
Celkovo: 93 %

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Antec mini-tower

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať