Ani Apple, ani Samsung. Klasický mobil s obrovskou batériou valcuje trh v Afrike

0

tigi-x.jpeg Aj keď telefón dobývajúci trh v Ghane nenadchne zákazníkov svojím dizajnom, vyrazí im dych mimoriadnou kapacitou svojej batérie. Pre používateľov obývajúcich krajinu často postihovanú výpadkom elektriny je práve tento druhý faktor rozhodujúci.

Telefón je akýmsi spojením prenosného zdroja napájania (powerbank) s klasickým tlačidlovým mobilom. Pozostáva z 2,4-palcového displeja s rozlíšením 240 × 320 bodov, priestor má na tri SIM karty. Navyše je vybavený rádiovým prijímačom. Aj keď jeho trojpixelový fotoaparát kvalitou snímok neohúri, vynahradí to práve batéria s kapacitou až 10 000 mAh. Okrem toho, že telefón vďaka nej vydrží v neustálej prevádzke mnoho dní, je schopný dobíjať aj iné zariadenia prostredníctvom konektora USB.

tigi-x2.jpeg

Telefón napohľad pripomína nie až taký inteligentný telefón, no prekvapivo v ňom možno nájsť nainštalovaný Facebook a Whatsapp. Ten je však pomalý a nezobrazuje notifikácie a Facebook je len premenovaný prehliadač internetu s prednastavenou mobilnou verziou tejto sociálnej siete.

Ani typ telefónu nie je jasný. Predáva sa pod dvoma označeniami - Galace SQ alebo X-TIGI. U ľudí v Ghane je známy pod prezývkami, ako „powerbankový mobil", „veľký čierny telefón", prípadne „armádny mobil", keďže sa predáva v maskáčovom obale. Možno ho kúpiť výlučne v Ghane za 100 až 150 ghanských cedi (čo je približne 22 - 33 eur). Predajcovia ho totiž odmietajú posielať do cudziny.

Zdroj: medium.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať