Image
20.3.2019 0 Comments

Andromeda: Microsoft údajne pripravuje verziu Windows pre dva displeje

Podľa správ z posledných mesiacov Microsoft pracuje na hardvéri s dvoma displejmi a na softvéri preň. Projekt by mal priniesť novú kategóriu produktov. Vo viacerých správach sa tvrdí, že Microsoft pripravuje aj verziu Windows určenú pre lacné zariadenia a notebooky s dvoma displejmi, ktoré by mali konkurovať chromebookom Googlu v oblasti vzdelávania. Softvérové zlepšenia, ktoré spoločnosť interne testuje, sú súčasťou jej plánu na zvýšenie modulárnosti systému Windows.

Už dávnejšie sa hovorí, že redmondská spoločnosť pripravuje mobilné zariadenie s dvoma displejmi s kódovým označením Andromeda. No viaceré zdroje tvrdia, že softvérový gigant vyvíja aj väčšie zariadenie s dvoma obrazovkami. Má kódový názov Centaurus a mohlo by sa objaviť na jeseň 2019. Podrobností je zatiaľ málo, no zvesti hovoria, že Centaurus je vo vývoji asi rok a nejde o mobilný prístroj.

Okrem toho sa vraj pracuje aj na operačnom systéme Windows Core, zameranom na to, aby systém Windows bol modulárny. Windows Core OS má pre každý formát zariadenia vlastné grafické používateľské rozhranie (shell). Napríklad rozhranie AndromedaOS je určené pre mobilné skladacie zariadenie. Shell pre Surface Hub 2 sa nazýva Aruba a pre HoloLens 2 sa údajne volá Oasis.

Navyše firma pripravuje aj verziu softvéru, ktorá sa často označuje ako Windows Lite alebo len Lite. Ide vraj o zjednodušenú verziu systému Windows, ktorá pre odvážne zmeny rozhrania ani nemusí byť uvedená pod značkou Windows. Nie je jasné, či pre Centaurus je určený systém Lite alebo Windows Core.

Podľa nových správ má systém Lite nový kódový názov Santorini. Mary Jo Foley zo ZDNet však uvádza, že by mohla existovať kombinácia operačného systému Windows Core a Lite Shell s kódovým označením Santorini.  Každopádne Lite a Santorini spolu súvisia. Shell Santorini by mohol umožniť fungovanie systému Windows na zariadeniach s dvoma displejmi.

Microsoft tiež hovorí, že hľadá spôsoby, ako umožniť, aby aplikácie Win32 bežali na zariadeniach s Windows Core. Ak je to pravda, znamená to, že zariadenia so systémom Windows Lite nebudú obmedzené len na aplikácie Universal Windows Platform (UWP). A to je dobré, pretože toto obmedzenie viedlo k zlyhaniu systému Windows 10 S, „režimu“ Windows 10, ktorý umožňoval používateľom spúšťať iba aplikácie UWP/Store.

Zdroj: windowslatest.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

14.06.2019 00:20

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch ...

Inovácie

Asseco ukázalo, ako budeme v blízkej budúcnosti s bankami komunikovať hlasom

14.06.2019 00:09

Popularita hlasových služieb bude aj naďalej rásť predovšetkým u mladších ľudí, ktorí sa práve dostávajú, alebo onedlho dostanú do ekonomicky aktívneho veku. Podľa výsledkov prieskumov v súčasnosti sa ...

Inovácie

Radar, ktorý vás bude namiesto kamery sledovať vo vašom aute

14.06.2019 00:10

Izraelská spoločnosť Vayyar Imaging tvrdí, že má radarový čip, ktorý môže vytvoriť trojrozmerný pohľad na to, čo sa deje v aute, ale aj mimo neho. V súčasnosti sa však sústreďuje na zobrazenie kabíny ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button