BlackBerry končí. V auguste sa prestane aj predávať

0

V posledných rokoch sa telefóny BlackBerry vďaka partnerstvu s TCL vrátili na smartfónový trh. Teraz však BlackBerry oznamuje, že predaj jeho súčasných smartfónov s Androidom bude 31. augusta 2020 ukončený. Týka sa to modelu BlackBerry KeyOne, androidového smartfónu s menším displejom, ktorý vytvára priestor na úplnú fyzickú klávesnicu. Zariadenie v podstate kopírovalo dizajn klasických smartfónov BlackBerry v trochu modernejšom štýle.

BlackBerry potvrdzuje, že všetky jeho verzie budú podporované zákazníckym servisom a záručným servisom až do augusta 2022. Nie je však jasné, či budú dovtedy poskytované aj ďalšie aktualizácie systému Android. Zdá sa teda, že BlackBerry je opäť mŕtvy, no nie je vylúčené, že sa dočkáme ďalšieho oživenia. Spoločnosť TCL poznamenáva, že nemá „žiadne ďalšie práva na navrhovanie, výrobu alebo predaj akýchkoľvek nových mobilných zariadení BlackBerry“.

Tým sa však otvárajú dvere samotnej spoločnosti BlackBerry alebo inej značke, ktorá má záujem vstúpiť do veci. No vzhľadom na čísla o predaji zverejnené v minulosti je to málo pravdepodobné. Prečo sa v TCL rozhodli zastaviť predaje? Okrem klesajúcich tržieb to môže byť čiastočne aj preto, že spoločnosť tento rok uvádza na trh smartfóny so svojou značkou a zdroje boli jednoducho presmerované tam.

Zdroj: 9to5google.com.

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon dizajn displej Android

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať