Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Americkí vojenskí hackeri prenikli do ruských počítačových systémov

Bezpečnosť
1

Americkí "vojenskí hackeri" prenikli do ruskej elektrickej a telekomunikačnej siete, ako aj do riadiaceho systému Kremľa a v prípade potreby sú pripravení podniknúť v nich počítačový útok.

Informovala o tom v noci nadnes americká televízia NBC s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa americkej rozviedky a prísne tajné dokumenty.

Zdroj dodal, že po prieniku amerických hackerov do ruskej infraštruktúry sa tieto ciele stali zraniteľnými pre útok. Ak by ho USA považovali za potrebný, uskutočnili by ho s použitím tajnej americkej kybernetickej zbrane.
Podľa NBC však kybernetická zbraň bude použitá "v málo pravdepodobnom prípade - ak budú USA napadnuté závažným spôsobom".

Oficiálni predstavitelia vlády USA naďalej vyjadrujú znepokojenie v súvislosti s tým, že Rusko by mohlo využiť svoje kapacity a pokúsiť sa narušiť priebeh nastávajúcich volieb prezidenta USA.

Zdroje v americkej rozviedke pritom neočakávajú, že by Rusko zaútočilo na kriticky dôležitú infraštruktúru - domnievajú sa, že útok by mohol skôr mať podobu zverejnenia sfalšovaných dokumentov či vytvárania falošných kont na sociálnych sieťach s cieľom šíriť dezinformácie.

Televízia NBC pripomenula, že hacker známy ako "Guccifer 2.0" vo svojom tweete zverejnenom v piatok vyhrážal, že bude monitorovať americké voľby "zvnútra systému".

Zdroje americkej vlády a americkí počítačoví experti sa domnievajú, že Guccifera 2.0 je "produktom" ruských tajných služieb, ktoré ho vytvorili, aby kryli svoje predpokladané zasahovanie do prezidentských volieb v USA.

SITA

Všetky autorove články
americky hackeri

1 komentár

Pekná hovadina reakcia na: Americkí vojenskí hackeri prenikli do ruských počítačových systémov

7.11.2016 10:11
Keby sa im to skutočne podarilo, určite by sa tým nechválili.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať