Image
13.6.2019 0 Comments

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologické preteky v zbrojení s Ruskom a Čínou.

Generálporučík Neil Thurgood z úradu Rapid Capabilities and Critical Technologies Office povedal, že armáda chce v roku 2021 otestovať v poli 50-kilowattové „smerové energetické zbrane“, namontované na obrnených vozidlách Stryker. Lasery sú navrhnuté tak, aby zostrelili nepriateľské drony, rakety, míny a prvé bojové vozidlo by malo byť v prevádzke do roku 2022.

Thurgood takisto povedal, že armáda plánuje aj vývoj silnejšieho 100-kilowattového lasera.

Armáda bude dohliadať aj na vývoj „hypersonických lietajúcich telies“ na manipuláciu s raketami, ktoré môžu letieť rýchlosťou na úrovni päťnásobku rýchlosti zvuku. Rýchlosť, obratnosť a vysoká letová výška takýchto superrýchlych rakiet sťažuje ich sledovanie konvenčnými systémami protivzdušnej obrany.

„Raketový zásobník“, z ktorého bude odpálená strela, bude určený pre námorníctvo, ale môže byť použitý rovnako na lodiach, ako aj na pozemných vozidlách. Letectvo bude musieť vyvinúť vlastný odpaľovač fungujúci v lietadle.

Armáda chce vytvoriť palebnú batériu pozostávajúcu zo štyroch ťažkých nákladných vozidiel s dvoma namontovanými odpaľovacími zariadeniami s hypersonickými raketami, ktoré majú byť pripravené na nasadenie do roku 2023.

Thurgood povedal, že primárnym cieľom energetických zbraní a nadzvukových rakiet je testovať technológiu, taktiku a výcvik, ale v prípade potreby budú pripravené na použitie v boji.

Vlastné nadzvukové rakety vyvíja a testuje aj Rusko. Predpokladá sa, že táto krajina je svetovým lídrom v technológii hypersonických rakiet, a odborníci veria, že do roku 2020 bude mať takéto rakety pripravené.  

Zdroj: telegraph.co.uk

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

Technológie

DJI RoboMaster S1 je programovateľný robotický tank vybavený umelou inteligenciou

13.06.2019 00:00

Výrobca dronov DJI urobil odvážny krok do oblasti vzdelávacích technológií. Predstavil svoj prvý pozemný robot RoboMaster S1, ktorý pripomína miniatúrny tank. Jeho úlohou je ukázať novým používateľom ...

Technológie 2

Za týždeň skonzumujeme asi 5 gramov mikroplastov. Je to akoby sme zjedli kreditnú kartu.

12.06.2019 10:46

Mikroplasty sú už bežnou súčasťou nášho jedálnička. Podľa novej štúdie, ktorú pre WWF pripravila Univerzita Newcastle v Austrálii príjme bežný človek za týždeň asi päť gramov mikroplastov. Približne t ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button