Image
13.6.2019 0 Comments

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologické preteky v zbrojení s Ruskom a Čínou.

Generálporučík Neil Thurgood z úradu Rapid Capabilities and Critical Technologies Office povedal, že armáda chce v roku 2021 otestovať v poli 50-kilowattové „smerové energetické zbrane“, namontované na obrnených vozidlách Stryker. Lasery sú navrhnuté tak, aby zostrelili nepriateľské drony, rakety, míny a prvé bojové vozidlo by malo byť v prevádzke do roku 2022.

Thurgood takisto povedal, že armáda plánuje aj vývoj silnejšieho 100-kilowattového lasera.

Armáda bude dohliadať aj na vývoj „hypersonických lietajúcich telies“ na manipuláciu s raketami, ktoré môžu letieť rýchlosťou na úrovni päťnásobku rýchlosti zvuku. Rýchlosť, obratnosť a vysoká letová výška takýchto superrýchlych rakiet sťažuje ich sledovanie konvenčnými systémami protivzdušnej obrany.

„Raketový zásobník“, z ktorého bude odpálená strela, bude určený pre námorníctvo, ale môže byť použitý rovnako na lodiach, ako aj na pozemných vozidlách. Letectvo bude musieť vyvinúť vlastný odpaľovač fungujúci v lietadle.

Armáda chce vytvoriť palebnú batériu pozostávajúcu zo štyroch ťažkých nákladných vozidiel s dvoma namontovanými odpaľovacími zariadeniami s hypersonickými raketami, ktoré majú byť pripravené na nasadenie do roku 2023.

Thurgood povedal, že primárnym cieľom energetických zbraní a nadzvukových rakiet je testovať technológiu, taktiku a výcvik, ale v prípade potreby budú pripravené na použitie v boji.

Vlastné nadzvukové rakety vyvíja a testuje aj Rusko. Predpokladá sa, že táto krajina je svetovým lídrom v technológii hypersonických rakiet, a odborníci veria, že do roku 2020 bude mať takéto rakety pripravené.  

Zdroj: telegraph.co.uk

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

HONOR 20 PRO v predaji | EISA Award

16.08.2019 10:20

HONOR, globálna značka smartfónov, dnes spustila predaje modelu HONOR 20 Pro. Modelzískal od ExpertImaging and Sound Association (EISA) ocenenie „EISA Lifestyle Smartphone 2019–2020“ zavynikaj ...

Technológie

Cesta developera: Od pevných diskov po DevOps

15.08.2019 00:01

Špeciálny projekt K článku ma inšpirovala reč Johna Romera na konferencii WeAreDevelopers. John je jedným zo zakladateľov firmy id Software, ktorá stojí za vývojom populárnych počítačových hier, ako ...

Technológie

Systém Dentis pomáha zubárom byť efektívnejším

09.08.2019 00:10

Špeciálny projekt Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale i  špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis.  Ten v je ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá