Image
8.8.2017 0 Comments

Američania dnes využívajú menej elektriny ako pred 10 rokmi

Od našich vykurovacích systémov až po zubné kefky je dnes všetko pripojené k elektrine a internetu. Napriek tomu dnes Američania používajú menej elektrickej energie ako pred 10 rokmi. Celkový predaj elektrickej energie v domácnostiach klesol o 3 % v roku 2010 a o 7 % v roku 2016 na obyvateľa podľa údajov Úradu pre informácie o energii v USA.

Zdroj: U.S. Energy Information Administration, Electric Power Annual and U.S. Census Bureau Population estimates

Je to tým, že najnovšie zariadenia sú nielen menšie, ale stále efektívnejšie a potrebujú stále menej energie na prevádzku. Väčšina televízorov je plochá, vyžaduje menej energie, ako potrebovali v minulosti obrovské obrazovky. Američania čoraz častejšie televíziu ani nemajú, pretože už netrávia toľko času pri televízoroch ako v minulosti. Namiesto toho trávime viac času na internete, počítačoch, notebokoch a tabletoch. No stále omnoho viac času trávime na malých a energeticky úsporných smartfónoch.

V najbližšej dobe však odborníci aj tak očakávajú zvýšenie spotreby elektrickej energie, pretože dnešných, čo aj úspornejších, zariadení je stále viac a časom budú potrebovať čoraz viac a viac energie. Podľa spomínaného úradu sa očakáva radikálnejšie zvýšenie spotreby elektriny v rokoch 2030 – 2040. Veľká časť osobných počítačov sa prenesie do cloudu, to znamená vyššiu záťaž na servery dátových centier. Takže aj keď sa teraz znižuje spotreba elektrickej energie vo všeobecnosti, v budúcnosti sa očakáva zvýšenie spotreby pre rôzne nové typy elektronických zariadení v domácnostiach a v komerčnom sektore.

Zdroj: U.S. Energy Information Administration

Zdroj: Recode

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Najlepšie a najhoršie krajiny podľa úrovne nakladania s odpadom

26.09.2019 00:00

Rebríček The Global Waste Index vyhodnocuje krajiny OECD z pohľadu environmentálnych dopadov ich nakladania s odpadom. Index analyzuje najbežnejšie metódy spracovania odpadu a udeľuje im pozitívne ale ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá