Image
30.10.2017 0 Comments

Amazon spúšťa službu, ktorá umožní kuriérom odomknúť vaše vchodové dvere, aj keď nie ste doma

Pred 12 rokmi spustil Amazon predplatenú službu Prime, ktorá oprávňuje členov na bezplatné doručenie objednaného tovaru do dvoch dní v rámci USA. Odvtedy pridal aj niekoľko ďalších možností na rýchlejšie a pohodlnejšie dodávanie. Dokonca ukázal aj drony, ktoré by mohli doručiť balík priamo do vášho dvora. A teraz urobil ďalší krok. Služba Amazon Key umožní kuriérovi odomknúť vaše dvere a nechať za nimi balík. Využije sa pri tom kamera Cloud Cam a kompatibilný inteligentný zámok.

Kamera je vlastne rozbočovač, ktorý je pripojený k internetu prostredníctvom domácej siete Wi-Fi. So zámkom komunikuje cez Zigbee, bezdrôtový protokol používaný mnohými inteligentnými domácimi zariadeniami.

Keď kuriér príde k domu s balíkom, kamera naskenuje čiarový kód, odošle žiadosť do cloudu Amazonu. Cloud udelí povolenie odoslaním správy späť do kamery, ktorá začne nahrávať. Kuriér dostane výzvu do svojej aplikácie, otočí displej k zámku a dvere sa odomknú. Potom vloží balík za dvere, opäť otočí displej k zámku a dvere sa zamknú. Zákazník potom dostane upozornenie, že balík bol doručený, spolu s krátkym videom ukazujúcim, že všetko sa vykonalo správne.

Systém pracuje so zámkami dvoch známych značiek - Yale a Kwikset. Kameru vyrába sám Amazon. Problém je v tom, že Amazon ponúka túto kameru aj ako jednoduchú domácu bezpečnostnú kameru, ktorá dokáže reagovať na hlasové príkazy a dá sa integrovať aj s inými zariadeniami  podporujúcimi Alexu. Je otázne, či zákazníci Prime budú Amazonu natoľko dôverovať, že ho nechajú monitorovať svoje domovy po celý deň a odomknúť dvere cudzincovi.

Amazon to vie, a preto sa snaží urobiť celý proces čo najviac transparentným. Kuriéri budú musieť najprv zazvoniť na zvonček alebo zaklopať na dvere, aby sa presvedčili, že nikto nie je doma, alebo aby ľudia vnútri vedeli,  že niekto vstúpi. A aj doručovateľovi treba dať šancu na skontrolovanie možných nebezpečenstiev, ako sú napr. útočné psy. Kuriéri majú pokyn čo najmenej otvoriť dvere, zasunúť balík a podľa možnosti nevstupovať do domu.

Služba bude k dispozícii od 8. novembra. Za kombináciu inteligentného zámku a pripojenej kamery zaplatia zákazníci 249,99 dolárov, inštalácia je bezplatná.

Zdroj: Theverge

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty 1

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AGEM Dealers Day 2018

Najnovšie videáPC forum button