Image
30.10.2017 0 Comments

Amazon spúšťa službu, ktorá umožní kuriérom odomknúť vaše vchodové dvere, aj keď nie ste doma

Pred 12 rokmi spustil Amazon predplatenú službu Prime, ktorá oprávňuje členov na bezplatné doručenie objednaného tovaru do dvoch dní v rámci USA. Odvtedy pridal aj niekoľko ďalších možností na rýchlejšie a pohodlnejšie dodávanie. Dokonca ukázal aj drony, ktoré by mohli doručiť balík priamo do vášho dvora. A teraz urobil ďalší krok. Služba Amazon Key umožní kuriérovi odomknúť vaše dvere a nechať za nimi balík. Využije sa pri tom kamera Cloud Cam a kompatibilný inteligentný zámok.

Kamera je vlastne rozbočovač, ktorý je pripojený k internetu prostredníctvom domácej siete Wi-Fi. So zámkom komunikuje cez Zigbee, bezdrôtový protokol používaný mnohými inteligentnými domácimi zariadeniami.

Keď kuriér príde k domu s balíkom, kamera naskenuje čiarový kód, odošle žiadosť do cloudu Amazonu. Cloud udelí povolenie odoslaním správy späť do kamery, ktorá začne nahrávať. Kuriér dostane výzvu do svojej aplikácie, otočí displej k zámku a dvere sa odomknú. Potom vloží balík za dvere, opäť otočí displej k zámku a dvere sa zamknú. Zákazník potom dostane upozornenie, že balík bol doručený, spolu s krátkym videom ukazujúcim, že všetko sa vykonalo správne.

Systém pracuje so zámkami dvoch známych značiek - Yale a Kwikset. Kameru vyrába sám Amazon. Problém je v tom, že Amazon ponúka túto kameru aj ako jednoduchú domácu bezpečnostnú kameru, ktorá dokáže reagovať na hlasové príkazy a dá sa integrovať aj s inými zariadeniami  podporujúcimi Alexu. Je otázne, či zákazníci Prime budú Amazonu natoľko dôverovať, že ho nechajú monitorovať svoje domovy po celý deň a odomknúť dvere cudzincovi.

Amazon to vie, a preto sa snaží urobiť celý proces čo najviac transparentným. Kuriéri budú musieť najprv zazvoniť na zvonček alebo zaklopať na dvere, aby sa presvedčili, že nikto nie je doma, alebo aby ľudia vnútri vedeli,  že niekto vstúpi. A aj doručovateľovi treba dať šancu na skontrolovanie možných nebezpečenstiev, ako sú napr. útočné psy. Kuriéri majú pokyn čo najmenej otvoriť dvere, zasunúť balík a podľa možnosti nevstupovať do domu.

Služba bude k dispozícii od 8. novembra. Za kombináciu inteligentného zámku a pripojenej kamery zaplatia zákazníci 249,99 dolárov, inštalácia je bezplatná.

Zdroj: Theverge

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

Produkty

HMD Global prichádza s novou generáciou smartfónov Nokia 5, Nokia 3 a Nokia 2

11.06.2018 23:25

Spoločnosť HMD Global predstavila na tlačovej konferencii v Prahe novinky Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Ide o inovované verzie úspešných minuloročných modelov. Prvé dve novinky sú zaradené do prog ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_06

Najnovšie videáPC forum button