Image
5.2.2018 2 Comments

Amazon si dal patentovať náramok, ktorý dokáže sledovať pohyb skladníkov

Americký úrad pre patenty a ochranné známky udelil Amazonu dva patenty na náramok, ktorý by sledoval, či jeho pracovníci položili ruku na zásobník s tovarom, ako aj na „systém haptickej spätnej väzby“ signalizujúci, či ide o správny zásobník obsahujúci požadovanú položku.

„Ultrazvukový náramok“ by mal šetriť čas a námahu a fungoval by tak, že by pravidelne vysielal ultrazvukové impulzy do prijímača a sledoval by, ktorého koša sa pracovník dotkol. Umožnil by tak zistiť, ako efektívne sa vybavujú objednávky. Náramok by vysielal a prijímal rádiové signály, lokalizoval by pracovníka a poskytoval hmatovú spätnú väzbu podobnú vibráciám, aké poznáme z mobilných telefónov a herných ovládačov, ktoré by zamestnancovi naznačili, či pristupuje k správnemu košu.

Takto by sa eliminovali časovo náročné úkony, napr. stlačenie tlačidla priradeného zásobníku alebo skenovanie čiarového kódu.

Je otázne, ako sa zamestnanci vyrovnajú s myšlienkou, že ich nariadení budú stále sledovať. Amazon sa však už spolieha na šikovnejších a rýchlejších „pracovníkov“ vo forme skladových robotov a doručovacích dronov a nedávno otvoril aj supermarket Amazon Go, ktorý funguje bez pokladní.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Vedci z MIT vyvinuli neurónový čip, ktorý by mohol znížiť energetickú spotrebu zariadení využívajúcich UI až o 95 %

20.02.2018 00:30

Podľa ich vyjadrenia by zariadenia napájané batériami mohli využívať komplexnejšie systémy neurónových sietí, čip by dokonca umožnil prevádzkovať neurónovú sieť na smartfónoch či domácich spotrebičoch ...

Technológie

Unikátna stolička pre „neposedníkov“

20.02.2018 00:10

Veľkú časť svojho života som presedel za počítačom, a tak som sa na recenziu tejto netradičnej stoličky, navyše Made in Slovakia, naozaj tešil. Dozvedel som sa o nej od Miša Trubana, ktorý projekt pod ...

Technológie 2

Google zrušil vo vyhľadávaní obrázkov možnosť zobraziť obrázok. Dá sa to však obísť

20.02.2018 00:30

Google od piatka 16. februára odstránil z nástroja na vyhľadávanie obrázkov praktické tlačidlo Zobraziť obrázok (View Image), ktoré umožnilo ľuďom ľahko prevziať akýkoľvek obrázok nájdený online. Tot ...

2 Comments

 1. Amazon v Seredi reakcia na: Amazon si dal patentovať náramok, ktorý dokáže sledovať pohyb skladníkov
  Autor: mikil
  5.2.2018 14:02
  Amazon v Seredi je hnus. Prvý mesiac nemáš nárok na 20 percentný bonus. Po mesiaci ta vyhodia lebo si nesplnil normu, ktoru stále zvyšujú. Napr. Máš urobiť 40 položiek za hodinu, ale máš len 35, výkon 60 percent. Keď urobíš 40 tak ti nestavia 45 úkonov za hodinu a zase si len na 60 percent výkonu.... Ke ď nedajbože ochories po nástupe hneď vyhadzov. V januári vyhodili 500 zamestnancov. Nových im tlačia z úradu práce. Keď nepodpíše zmluvu, tak ta vyradila z úradu práce. Jednoducho len vyuzit cloveka na maximum. Teraz presuvaju sklad z prahy, lebo v seredi maju dohodnutych srbov.... A stat sa len prizera.
  Reagovať
 2. hm reakcia na: Amazon si dal patentovať náramok, ktorý dokáže sledovať pohyb skladníkov
  5.2.2018 09:02
  vyrovnal by som sa s tým veľmi jednoducho, dal by som výpoveď.

  Určite nechcem byť takto sledovaný...
  Reagovať

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá