Amazon predstavil nové zariadenia pre Alexu a možnosť vykonať viac úloh jediným príkazom

0

Amazon na svojom podujatí v Seattli predstavil nové API, ktoré umožní vývojárom vytvárať viackrokové rutiny jediným príkazom pre Alexu. Prezentujúci Dave Limp povedal len: „Alexa, dobré ráno,“ čím spustil sekvenciu udalostí – najskôr sa rozsvietili svetlá v demonštračnej miestnosti, potom sa otvorili inteligentné žalúzie, Alexa začala predčítavať novinky a napokon sa v kanvici začala variť voda.

Potom Limp povedal: „Alexa, je tu priveľa svetla.“ Hneď nato svetlá zhasli, žalúzie sa zatiahli a v kanvici prestala vrieť voda. Vývojári budú môcť použiť API na spracovanie podobného sledu úloh. Aktualizované API by malo byť k dispozícii už onedlho.

Okrem toho Amazon predstavil na podujatí aj nový hardvér – nižší a hrubší reproduktor Echo, ktorý ponúkne kvalitnejší zvuk, aby mohol lepšie konkurovať nadchádzajúcemu reproduktoru Apple HomePod. Bude k dispozícii v rôznych povrchových úpravách za cenu 100 dolárov a predávať sa začne v októbri.

Amazon ukázal aj novšiu verziu Fire TV, čo je štvorcový dongle, ktorý sa zasúva do zadnej časti televízora. Má podporu HDR a 4K a je vybavený diaľkovým ovládačom, ktorý pracuje s príkazmi Alexy. Môžete ho však ovládať akýmkoľvek iným zariadením Echo a umožňuje napr. výber relácií, rýchly posun dopredu a dozadu. Stáť bude 70 dolárov a k dispozícii bude koncom októbra.

Ďalšie zaujímavé zariadenie je Echo Spot – okrúhly budík s dotykovým displejom, malou kamerou a Alexou. Môžete na ňom sledovať videá, získať ranné informácie, ale poslúži aj ako baby monitor. Kamera vám umožní uskutočniť videohovor priamo z postele. Zariadenie bude stáť 130 USD a na americký trh sa dostane v decembri.

Zdroj: ThevergeMoney.cnn

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať