Image
3.10.2017 0 Comments

Amazon predstavil nové zariadenia pre Alexu a možnosť vykonať viac úloh jediným príkazom

Amazon na svojom podujatí v Seattli predstavil nové API, ktoré umožní vývojárom vytvárať viackrokové rutiny jediným príkazom pre Alexu. Prezentujúci Dave Limp povedal len: „Alexa, dobré ráno,“ čím spustil sekvenciu udalostí – najskôr sa rozsvietili svetlá v demonštračnej miestnosti, potom sa otvorili inteligentné žalúzie, Alexa začala predčítavať novinky a napokon sa v kanvici začala variť voda.

Potom Limp povedal: „Alexa, je tu priveľa svetla.“ Hneď nato svetlá zhasli, žalúzie sa zatiahli a v kanvici prestala vrieť voda. Vývojári budú môcť použiť API na spracovanie podobného sledu úloh. Aktualizované API by malo byť k dispozícii už onedlho.

Okrem toho Amazon predstavil na podujatí aj nový hardvér – nižší a hrubší reproduktor Echo, ktorý ponúkne kvalitnejší zvuk, aby mohol lepšie konkurovať nadchádzajúcemu reproduktoru Apple HomePod. Bude k dispozícii v rôznych povrchových úpravách za cenu 100 dolárov a predávať sa začne v októbri.

Amazon ukázal aj novšiu verziu Fire TV, čo je štvorcový dongle, ktorý sa zasúva do zadnej časti televízora. Má podporu HDR a 4K a je vybavený diaľkovým ovládačom, ktorý pracuje s príkazmi Alexy. Môžete ho však ovládať akýmkoľvek iným zariadením Echo a umožňuje napr. výber relácií, rýchly posun dopredu a dozadu. Stáť bude 70 dolárov a k dispozícii bude koncom októbra.

Ďalšie zaujímavé zariadenie je Echo Spot – okrúhly budík s dotykovým displejom, malou kamerou a Alexou. Môžete na ňom sledovať videá, získať ranné informácie, ale poslúži aj ako baby monitor. Kamera vám umožní uskutočniť videohovor priamo z postele. Zariadenie bude stáť 130 USD a na americký trh sa dostane v decembri.

Zdroj: ThevergeMoney.cnn

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Acer predstavil horúce novinky z tlačovej konferencie Next@Acer

18.06.2018 01:32

Spoločnosť Acer v zaujímavom prostredí letiska v Pražských Letňanoch predstavila novinky vo všetkých produktových radách. Medzi stolnými hernými špeciálmi sme si mohli pozrieť dva prírastky z rady ...

Produkty

AB-COM s.r.o. predstavil novinky na výstave ANGA COM 2018

13.06.2018 19:20

Spoločnosť AB-COM s.r.o. sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej výstavy ANGA COM 2018 v Kolíne nad Rýnom. V rámci svojej expozície predstavuje viacero noviniek s ktorými sa používatelia stretnú už na ...

Produkty

HMD Global prichádza s novou generáciou smartfónov Nokia 5, Nokia 3 a Nokia 2

11.06.2018 23:25

Spoločnosť HMD Global predstavila na tlačovej konferencii v Prahe novinky Nokia 5.1, Nokia 3.1 a Nokia 2.1. Ide o inovované verzie úspešných minuloročných modelov. Prvé dve novinky sú zaradené do prog ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

HAMA_06

Najnovšie videáPC forum button