Image
31.1.2014 0 Comments

Amazon možno postaví svoje logistické centrum v Bratislave

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg Zdá sa, že plánované logistické centrum amerického Amazonu v strednej Európe nebude stáť v Brne, ale v Bratislave. Dôvodom má byť nezhoda predstaviteľov spoločnosti a zástupcov mesta Brna. Zástupcovia mesta si začali klásť vysoké podmienky, ktoré už nemožno akceptovať, a tak predstavitelia spoločnosti začali uvažovať o alternatíve, ktorou má byť práve naše hlavné mesto Bratislava.

Riaditeľ developerskej spoločnosti CTP Remon Vos, ktorá má postaviť pre Amazon halu, sa vyjadril pre české Hospodářské noviny takto: „Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie."

Amazon ešte minulý rok vyhlásil, že chce stihnúť vianočnú sezónu 2014, a preto by malo byť logistické centrum dokončené na jeseň 2014. Nové zamestnanie by tak mohlo nájsť približne 2-tisíc ľudí a ďalších 4-tisíc by prácu mohlo nájsť napríklad počas vianočnej sezóny.

Blesk_1_Amazon mozno postavi.jpg

No keďže spoločnosť CTP nechce prísť o zákazku, požiadala zástupcov mesta Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí však aktuálne nemajú záujem riešiť vzniknutú situáciu a téme sa chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro, pretože výstavba haly má trvať približne pol roka.

Remon Vos ďalej dodal: „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované, a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi a zelenú dostane sklad v Bratislave."

Zdroj: svet-it.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

BlackBerry končí. V auguste sa prestane aj predávať

04.02.2020 15:03

V posledných rokoch sa telefóny BlackBerry vďaka partnerstvu s TCL vrátili na smartfónový trh. Teraz však BlackBerry oznamuje, že predaj jeho súčasných smartfónov s Androidom bude 31. augusta 2020 uko ...

Biznis 6

Ktoré profesie budú najviac odolné zmenám na trhu práce?

31.12.2019 00:05

Automatizácia by v nasledujúcich rokoch mohla spôsobiť zrušenie miliónov pracovných miest. Ak ste v produktívnom veku, musíte sa týmto trendom zaoberať. V globálnej ekonomike totiž prebiehajú zmeny, k ...

Biznis

Business Intelligence z pohľadu developerky: Nové kompetenčné centrum v Košiciach

19.12.2019 00:12

V poslednej dobe sa business intelligence čoraz častejšie spája s konceptom ďalšej generácie reportingu (new generation reporting). Súhrn postupov, metód a analýz na prepájanie oblastí biznisu má pris ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá