Image
31.1.2014 0 Comments

Amazon možno postaví svoje logistické centrum v Bratislave

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg Zdá sa, že plánované logistické centrum amerického Amazonu v strednej Európe nebude stáť v Brne, ale v Bratislave. Dôvodom má byť nezhoda predstaviteľov spoločnosti a zástupcov mesta Brna. Zástupcovia mesta si začali klásť vysoké podmienky, ktoré už nemožno akceptovať, a tak predstavitelia spoločnosti začali uvažovať o alternatíve, ktorou má byť práve naše hlavné mesto Bratislava.

Riaditeľ developerskej spoločnosti CTP Remon Vos, ktorá má postaviť pre Amazon halu, sa vyjadril pre české Hospodářské noviny takto: „Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie."

Amazon ešte minulý rok vyhlásil, že chce stihnúť vianočnú sezónu 2014, a preto by malo byť logistické centrum dokončené na jeseň 2014. Nové zamestnanie by tak mohlo nájsť približne 2-tisíc ľudí a ďalších 4-tisíc by prácu mohlo nájsť napríklad počas vianočnej sezóny.

Blesk_1_Amazon mozno postavi.jpg

No keďže spoločnosť CTP nechce prísť o zákazku, požiadala zástupcov mesta Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí však aktuálne nemajú záujem riešiť vzniknutú situáciu a téme sa chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro, pretože výstavba haly má trvať približne pol roka.

Remon Vos ďalej dodal: „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované, a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi a zelenú dostane sklad v Bratislave."

Zdroj: svet-it.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá