Image
31.5.2019 0 Comments

Amazon má novú verziu smart displeja Echo Show za 90 dolárov, ktorú naučil zabúdať

Amazon uviedol na trh ďalšie zariadenie do domácnosti s podporou funkcie Alexa. Ide o tretiu generáciu inteligentného displeja Echo Show. Stalo sa tak v čase, keď sa ozývajú hlasy, že spoločnosť by mala viac pozornosti venovať ochrane súkromia používateľov.

Nový Echo Show 5 (číselné označenie dostal podľa svojho 5,5" displeja, nie preto, že by to bola piata generácia) funguje rovnako ako predchádzajúce zariadenia Echo Show. Má zabudované mikrofóny na privolanie Alexy a na displeji s rozlíšením 960 × 480 sa môžu zobrazovať recepty, zoznamy skladieb, úryvky správ či aplikácie. Podobne ako predchodcovia ani Echo Show 5 nepodporuje YouTube.

Zariadenie stojí 90 dolárov, takže je výrazne lacnejšie ako minuloročný 10-palcový Echo Show s cenou 230 dolárov. Je však aj podstatne menšie, navrhnuté na umiestnenie na nočnom stolíku, kancelárskom stole či na kuchynskom pulte.

Najpozoruhodnejšia novinka Echo Show 5 je mechanická posuvná roletka umožňujúca zakryť prednú kameru. Je to prvok, ktorý predchádzajúce verzie zariadenia nemali. Amazon zároveň v rámci úsilia riešiť obavy svojich zákazníkov o súkromie ohlásil nové funkcie na ochranu osobných údajov pre web a pre Alexu.

Amazon totiž rovnako ako iné veľké americké technologické spoločnosti v uplynulom roku čelil intenzívnej kontrole niektorých svojich postupov pri zhromažďovaní údajov. Predmetom vyšetrovania bola najmä služba virtuálnej asistentky Alexy. Ľudia sa čudujú, čo všetko Alexa počúva a kam zaznamenané úryvky konverzácií idú.

Jedna z nových funkcií na ochranu osobných údajov je Alexa Privacy Hub, čo je jediné miesto na webe pre všetky nastavenia ochrany osobných údajov súvisiace s Alexou. Používateľ tam bude môcť napríklad vymazať svoje predchádzajúce hlasové nahrávky v rámci určitého rozsahu dátumov, skontrolovať, aké údaje sú zdieľané s vývojármi zručností Alexy. alebo odhlásiť sa zo zdieľania hlasových dát pri vývoji budúcich funkcií.

Po novom môžete pomocou hlasového ovládania vymazať zo služby Alexa ekvivalent vašej histórie prehliadania. Príkaz „Alexa, zmaž všetko, čo som dnes povedal,“ zmaže všetky hlasové dopyty počas daného dňa. Čoskoro budete môcť povedať: „Alexa, zabudni, čo som práve povedal.“ Tento príkaz vymaže poslednú vec, o ktorú ste požiadali svoj inteligentný gadget.

Amazon nespresnil, či sa odstránia aj metadáta, ale potvrdil, že sa nevymažú dáta, ktoré by mohli byť potrebné v niektorých typoch transakcií. Ak teda používate Alexu na privolanie vozidla Uber či objednanie pizze, tieto dáta sa uchovajú.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Uber predstavil nové samojazdiace auto a ohlásil prvé testy donášky jedla dronmi

14.06.2019 00:00

V druhý a zároveň posledný deň tretieho ročníka Elevate Summitu prezentoval Uber ako spolupracuje s predstaviteľmi vlád a priemyslu na vybudovaní prvej leteckej siete spolujazdy na svete s bezpečným ...

Lifestyle

Robotický nábytok IKEA umožní vytvoriť vysnívaný domov aj v malom bytíku

07.06.2019 00:15

Môže to znieť ako pohľad do technologickej budúcnosti, ale v skutočnosti je to najnovšia ponuka firmy IKEA: robotický nábytok. Švédsky nábytkársky gigant oznámil, že v roku 2020 chce uviesť (najprv v  ...

Lifestyle

Najslabší, máte padáka! Uber sa chce zbaviť cestujúcich s najnižším hodnotením

05.06.2019 00:00

Vodiči, jazdiaci pre Uber, majú po skončení jazdy možnosť v mobilnej aplikácii hodnotiť svojho pasažiera. Až doteraz však táto spätná väzba nemala prakticky žiaden výstup, takže nepríjemní, hrubí či i ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button