Image
27.3.2018 0 Comments

Amazon má nové bezpečnostné kamery, ktoré povolia kuriérom vstup do domu či bytu

Amazon nedávno kúpil firmu Ring, zameriavajúcu sa na zvončeky s integrovaným kamerovým systémom. Jeho hlavným zámerom má byť lepšie zabezpečenie domu alebo objektu, najmä pred odcudzením zásielky spred dverí.

V decembri minulého roku kúpil ďalšiu spoločnosť Blink, vyrábajúcu malé lacné zariadenia s batériou AA. Iste aj vďaka týmto fúziám ponúka Amazon vlastné kamerové oko s názvom Cloud Cam. Ide o zariadenie s integrovaným zámkom, určené na sledovanie vchodových dverí.

Prostredníctvom služby Amazon Prime môžu majitelia domov povoliť vstup kuriérom, aby zásielky bezpečne uložili v dome. Je to určite dobrý krok pre Amazon, ktorý chráni svojich klientov pred krádežou zásielok, a takto môže zlepšovať dôveru nielen kupujúcich, ale tiež predajcov. Za správu cloudového úložiska s uloženými záznamami bude musieť zákazník platiť mesačné poplatky. Cloud Cam zatiaľ neponúka službu rozpoznania tváre.

Konkurenčná spoločnosť Nest, ktorú vlastní Google, uviedla na trh kameru Nest IQ Cam, s pokročilejšími funkciami: upozorní majiteľa na rôzne pohyby v zábere kamery, rozozná, či ide o človeka alebo napríklad domácich miláčikov, dokáže rozpoznávať známe tváre a zároveň ich aj označiť v aplikácií Nest app, aby bolo jasné, kto môže do domu vojsť a kto je nežiaduci.

Startup s názvom Lighthouse ponúka nový domáci kamerový systém s aplikáciou, schopnou rozlíšiť jednoduché otázky a povely. Má zabudovanú funkciu rozoznávania tváre, dokáže poslať notifikáciu na mobil, či je vaše dieťa doma a jej infrasenzor určí, ako ďaleko od kamery sa sledovaný objekt nachádza.

Zdroj: engadget.com.

Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

IT GALA 2019: Odovzdávanie technologických „Oskarov“ už čoskoro

13.09.2019 14:42

Bratislava, pondelok 16. septembra 2019 – Tradícia udeľovania prestížnych cien IT firma roka, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka pokračuje už devätnásty rok. Tento rok bude po prvýkrát vyhlásen ...

Technológie

Armádna technológia ATLAS je ďalším krokom k autonómnym zbraniam ala Terminator

13.09.2019 00:10

Na autonómnu technológiu vo vojenskom priemysle existujú dva rôzne názory. Jedna skupina hovorí, že pokusy o vytvorenie „virtuálneho člena posádky“, ktorý by nahradil ľudí v tankoch a pozemných vozidl ...

Technológie

Závažné rozhodnutia AI by mali byť preverované. Buducnosť patrí auditovateľnej AI

13.09.2019 00:05

Systémy s umelou inteligenciou dnes rozhodujú o pôžičkách, lekárskych diagnózach či prepustení na kauciu. No sú to nepriehľadné systémy, navyše náchylné na zaujatosť. Z technických aj obchodných dôvod ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019