Image
21.1.2014 0 Comments

Amazon chce používateľom posielať tovar ešte pred tým, než si ho objednajú

amazon_201.jpg Internetový obchod Amazon plánuje využiť dronov pri doručovaní zásielok a ako dokazuje najnovší patent, zákazníkom chce posielať aj tovar, ktorý si ešte neobjednali.

Na prvý pohľad nelogický systém má z pohľadu obchodného reťazca pomerne rozumné vysvetlenie. Amazon vie, čo si chcete objednať a tovar vám pošle predom, aby ste nemuseli na tovar čakať. Dnešné nakupovanie totižto funguje takým spôsobom, že používateľ si objedná produkty a niekoľko dní čaká na ich doručenie. Amazon to chce zmeniť.

Amazon požiadal o patentovanie tzv. „anticipatory shipping" služby v auguste 2012, žiadosť bola schválená počas minuloročných Vianoc. Zatiaľ nie je známe, kedy obchod novú službu uvedie do ostrej prevádzky.

amazon_1.png

Ako však vyplýva z popisu patentu, Amazon nebude zo svojej centrály posielať produkty na konkrétne adresy. Tovar rozdelí a pošle do jednotlivých regiónov alebo krajín. Konkrétnu adresu doručenia doplní počas doručovania balíčka. Hoci Amazon predpokladá vysokú percentuálnu úspešnosť systému, v niektorých prípadoch doručí tovar zákazníkovi aj keď si ho neobjedná - ako darček.

Služba anticipatory shipping využíva Big Data v praxi. Amazon má k dispozícii množstvo údajov, ktoré dokáže analyzovať a na základe toho odhadnúť, aký tovar si používateľ v najbližšej dobe možno kúpi. Obchodný reťazec pracuje v rámci analýzy s historickými, ale aj geolokačnými dátami.

Súvisiace články:
Amazon plánuje doručovať zásielky prostredníctvom dronov
Amazon pripravuje Appstream, svoje cloudové hranie

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Technologickí jednorožci sa na burze trápia

18.11.2019 00:00

Odhaduje sa, že v USA je v súčasnosti približne 180 technologických jednorožcov – startupov ohodnotených na viac než miliardu USD. V predchádzajúcej dekáde ich bolo len deväť. Tento status prináša veľ ...

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá