Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

0

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS).

Pre veľké firmy, ktoré chcú presunúť exabajty dát, AWS ponúkne kamión s prepravným kontajnerom Snowmobile. Ten bude mať úložnú kapacitu 100 petabajtov. Kontajner pripevnený na prívese kamióna príde k dátovému centru zákazníka, kde sa naplní dátami pomocou terabitovej siete pripojenej k podnikovej infraštruktúre.

Snowmobile s dĺžkou 13,7 m, výškou 2,9 m a šírkou 2,4 m je vodotesný, klimatizovaný a na napájanie je potrebná 350-kilowattová energetická prípojka. O bezpečnosť dát sa postará šifrovanie pomocou kľúča AWS Key Management Service (KMS), pričom kľúče si spravuje sama firma. Každý kontajner má mobilné a satelitné pripojenie, jeho pohyb sa dá sledovať prostredníctvom GPS.

Odoslanie exabajtu dát do dátových centier AWS rýchlosťou 10 Gb/s by trvalo 26 rokov, ale za použitia 10 Snowmobilov by na to stačilo menej ako šesť mesiacov, povedal výkonný riaditeľ AWS Andy Jassy. Oficiálna cena služieb Snowmobilu zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj: venturebeat.com

aws.amazon.com

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať