S_042020 S_042020 S_042020

Amazon Fire TV Cube bude prepojená s Alexou, vďaka čomu bude možné ovládať telku hlasom

0

Amazon chce, aby sa jeho zariadenie Fire TV Cube stalo centrom domácnosti, a to nielen na zábavu. Z toho dôvodu vybavil svoj mediálny streamingový box kompatibilitou s funkciou Alexa Announcement. Tá vám umožní komunikovať s ostatnými zariadeniami s Alexou v celej domácnosti.

Stačí, ak spustíte Alexu a dáte jej niečo vysielať tým, že jej poviete, aby niečo oznámila. Napríklad: „Alexa, oznám, že sa začína film.“ Alexa potom zverí túto správu všetkým zariadeniam s funkciou Alexa, ktoré sú pripojené k vášmu účtu. Ďalšie inteligentné reproduktory v ktorejkoľvek miestnosti potom prehrajú správu, že sa film začína. Je to dokonalý nástroj na rýchle doručenie správy všetkým členom vašej domácnosti.

Okrem toho môžete k sieti Alexa pripojiť aj ostatné inteligentné zariadenia v dome. Ak povedzme máte pri vchodových dverách smart zvonček, pri detegovaní pohybu to môže oznámiť Alexe, aby to vyhlásila cez Fire TV Cube. Potom počas sledovania vášho programu dostanete oznámenie, že niekto stojí pri dverách.

Podpora funkcie Alexa Announcement na Amazon Fire TV Cube umožní prostredníctvom smartfónovej aplikácie Alexa nastaviť, aké typy oznámení bude dostávať Fire TV Cube a aké oznamy bude Alexa vysielať na ostatné smart zariadenia v domácnosti.

Zdroj: digitaltrends.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon Alexa AI umelá inteligencia zabava smart home domacnost TV aplikácia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať