10.9.2014 0 Comments

Alza odštartovala nedzinárodnú expanziu

Internetový obchod Alza rozširuje svoje obchodné aktivity, nakoľko tovar zo svojho sortimentu aktuálne začína zasielať do 26 krajín Európy. Slúži mu k tomu nová doména www.alzashop.com.

„Expanzia do zahraničia je logickým krokom v rozvoji našej spoločnosti. Využijeme všetky naše silné stránky, ako napríklad výborne spracovaný e-shop, obrovskú ponuku okamžite dostupného tovaru či vyladené logistické procesy, ktoré nám zabezpečili dominantné postavenie na českom trhu," hovorí predseda spoločnosti Alza.cz Tomáš Havryluk.

V rámci prvej fázy expanzie neplánuje Alza otvárať v zahraničí nové obchodné miesta. Počíta však s budovaním ďalších logistických centier, ktoré umožnia optimalizovať logistické náklady spojené s pokrytím európskeho trhu.

Spoločnosť Alza.cz má na českom trhu dominantné postavenie a s veľkým náskokom vedie pred svojimi konkurentmi z oblasti e-shopov aj kamenných predajní. Svojim zákazníkom ponúka vyše 70.000 položiek od viac ako 1600 značiek z oblasti výpočtovej techniky, elektroniky, hračiek, módnych trendov, ale taktiež elektronického obsahu.

„Alza patrí medzi najúspešnejšie e-shopy aj v európskom meradle. Česká republika je totiž podľa štúdie agentúry GfK z pohľadu e-commerce najvyspelejším európskym trhom. Takmer 40 % predajov technických produktov je v ČR realizovaných cez internet," hovorí Havryluk a dodáva, že denná návštevnosť webových stránok Alta.cz presahuje 300.000 užívateľov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu

21.02.2020 14:27

Spoločnosť Samsung spúšťa od dnes 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej ...

Tlačové správy

Začať šetriť peniaze a planétu môžeme aj maličkosťami

21.02.2020 14:25

Menej jazdiť autom, obmedziť spotrebu energie a vody, minimalizovať používanie plastov a papiera. To je len niekoľko spôsobov, ako možno ušetriť nielen svoje financie ale aj životné prostredie. 365.ba ...

Tlačové správy

LENOVO DOSAHUJE V TREŤOM KVARTÁLI REKORDNÚ HODNOTU V RÁMCI VÝKONU SO VŠETKÝMI TRŽBAMI A ZISKOM PRED ZDANENÍM

21.02.2020 14:15

Skupina Lenovo oznámila, že tržby Skupiny v treťom štvrťroku dosiahli rekordnú výšku 14,1 miliárd dolárov, čo znamená desiaty po sebe idúci medziročný rast. Príjem pred zdanením vzrástol o 11% v porov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá