Image
10.12.2018 0 Comments

Alza Gamebox GTX1060: Technológia Intel Optane v hernom počítači

Laického záujemcu o herný počítač upúta predovšetkým dizajn zaujímavo tvarovanej prednej steny a bočná sklenená stena umožňujúca pohľad dovnútra na hardvér a hlavne systém chladenia. 

Videorecenzia zameraná na technológiu Intel Optane:

Systém chladenia tvoria tri ventilátory, každý z nich je podsvietený, takže ako trio vytvárajú zaujímavé efekty farebného svetla.

Rovnako dôležitý je výkon. Jedným z kritérií je aj rýchlosť načítania aplikácií a hier, kde veľkosť súborov niekoľko gigabajtov nie je žiadnou výnimkou. SSD disky sú síce rýchle, no moderných hier pozostávajúcich z mnohých takýchto veľkých súborov na SSD disky s typickou kapacitou 256 GB veľa nedáte. Klasické mechanické pevné disky sú zase oveľa pomalšie.

Disková výbava Alza Gamebox GTX1060

Preto vzbudili veľkú pozornosť informácie o novej vyrovnávacej pamäti Intel Optane, ktorá umožňuje skombinovať klasické mechanické disky a rýchlosť SSD diskov. K dispozícii sú moduly s kapacitou 16 a 32 GB. 

Pamäť Intel Optane nezvyšuje kapacitu úložného priestoru, ale zvyšuje výkon a rýchlosť odozvy systému. Automaticky sa spáruje s nainštalovaným diskom a vytvorí s ním spoločnú jednotku. Počas používania počítača sa monitoruje frekvencia používania súborov a aplikácií a podľa toho sa často používané súbory presúvajú do rýchlej vyrovnávacej pamäti.

Napríklad prvýkrát sa náročná aplikácia, alebo hra spúšťa niekoľko desiatok sekúnd, kým sa načítajú potrebné súbory z pomalého disku. Ak sa aplikácia spúšťa často, čím ďalej viac súborov sa presunie do pamäti Intel Optane a aplikácia sa na piaty krát spustí za niekoľko málo sekúnd.

Konfigurácia vyrovnávacej pamäti Intel Optane

Pri testoch počítača so 16 GB vyrovnávacou pamäťou Intel Optane sa ukázalo, že najväčšie zrýchlenie spustenia aplikácie sa dosiahne u aplikácií, ktoré sú tvorené jedným veľkým spustiteľným súborom, prípadne spustiteľný súbor môže byť malý a jadrom aplikácie je jeden, alebo viac súborov s definíciami grafiky a animácie.

Prvý prípad poteší používateľov využívajúcich rôzne softvérové nástroje, v mojom prípade vývojové prostredia Android Studio, Visual Studio, Photoshop a Lightroom. Druhý prípad zasa priaznivcov hier. Limitujúcim faktorom je kapacita vyrovnávacej pamäti. Modul s kapacitou 32 GB by zrejme poznateľne zrýchlil načítanie aj j prípade ak máte nainštalovaných viac hier a dve či tri z nich často hrávate.

Základné technické parametre:
Intel Core i5+ 8400 Coffee Lake 4.0GHz, Intel B360, RAM 16GB DDR4 + 16GB Optane Memory, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, SSD 250GB + HDD 1000GB, Windows 10 64-bit.

Produkt zapožičala alza.sk

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

HONOR 20 Pro konkuruje špičkovým fotoaparátom aj vlajkovým lodiam. Poznáme parametre a cenu

21.05.2019 08:38

HONOR dnes predstavil v Londýne kompletný produktový rad, ktorý sa skladá z už predstaveného modelu HONOR 20 a novo predstavených modelov HONOR 20 PRO a HONOR 20 Lite. Stredobodom pozornosti je najno ...

Technológie

Platenie bez hotovosti, mobilu alebo bez karty je oslobodzujúce a tiež sexi!

21.05.2019 00:10

Špeciálny projekt Minule mi skoro oči vyskočili: chlapík prišiel do kaviarne, vypil svoje kafé, prečítal si správy a keď siahol do vrecka, zistil, že si peňaženku nechal v kancelárii. Servírka už prí ...

Technológie

Kvalitný systém CRM ako hlavná konkurenčná výhoda firiem

15.05.2019 00:10

Špeciálny projekt Riadenie vzťahov so zákazníkmi je súhrn obchodných, servisných, komunikačných a marketingových procesov podporovaných zákaznícky orientovanou kultúrou spoločnosti a moderným CRM sys ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2019

Najnovšie videá

RECFRUIT 2019


PC forum button