Alarm je pre nás zabezpečovací aj prístupový systém

0

Peter Rybnikár, podnikateľ a majiteľ PA GROUP SK, je presvedčený, že kvalitný alarm dokáže nielen chrániť, ale aj pomáhať v podnikaní. Sám využíva viacero jeho funkcií – od ochrany objektu až po ovládanie vykurovania.

Alarm je pre úspešného podnikateľa prirodzená vec. Sprevádza jeho podnikanie už mnoho rokov. „Alarm mi pôvodne slúžil iba na zabezpečenie ochrany mojich objektov,“ hodnotí Peter Rybnikár. Pred alarmom Jablotron vyskúšal aj iné zabezpečovacie systémy. Tie však ponúkali obmedzené možnosti použitia. „Ak vypadol niektorý snímač alebo bol vyvolaný poplach, vtedajší alarm mi vedel iba zatelefonovať. O ktorý snímač išlo, to som sa dozvedel až po nainštalovaní alarmu Jablotron,“ opisuje Peter Rybnikár. Vďaka novému alarmu vedel tak presne, kde nastala krízová situácia.

Myslel na alarm

Pozitívny vzťah k technike a moderným technológiám Peter Rybnikár berie ako svoju výhodu. Pri premýšľaní nad výmenou poskytovateľa alarmu riešil rôzne ponuky. Montéra našiel v radoch svojich známych. „Zákazníka oslovila možnosť vzdialeného ovládania, variabilnosť prvkov a predĺžená záruka,“ hodnotí Bystrík Haspra, certifikovaný montér zabezpečovacích systémov Jablotron. Inštalácia alarmu nebola náročná. Peter Rybnikár totiž pri svojich nehnuteľnostiach ráta s tým, že bude využívať alarm, a tak už v rovine hrubej stavby zabezpečuje potrebnú infraštruktúru.

Multifunkčné použitie

Počas desaťročnej skúsenosti s alarmami Jablotron nedošlo k žiadnej škodovej udalosti. „Som presvedčený, že nainštalovaný alarm slúži aj ako prevencia pred vykradnutím,“ hodnotí Peter Rybnikár. V súčasnosti podnikateľ využíva takmer všetky funkcionality alarmu Jablotron. Okrem zabezpečenia ochrany sídla firmy, ubytovne a autoservisu je to aj ovládanie garážovej brány, kúrenia, zásuviek. „Alarm využívam aj na ovládanie vianočného osvetlenia na svojom rodinnom dome,“ konštatuje Peter Rybnikár. Ako jeden z mála dokonca využíva alarm aj na vykurovanie nájazdov pred garážou a dažďových žľabov. Alarm tak slúži nielen ako zabezpečovací, ale aj prístupový systém (ovládanie vchodových dverí, bráničiek, garážovej a posuvnej krídlovej brány).

Šetrí čas a peniaze

Dôvod, prečo využíva širokú paletu možností, ktoré alarm Jablotron ponúka, je veľmi jednoduchý. Šetrí tým totiž svoj čas, energiu a peniaze. „Vďaka alarmu je moja firma efektívnejšia a bezpečnejšia zároveň,“ hodnotí Peter Rybnikár. Obľubu a význam zabezpečovacieho systému dokazuje aj skutočnosť, že mobilnú aplikáciu alarmu využíva nielen on, ale všetci jeho zamestnanci. V niektorých prípadoch ju používajú aj dodávatelia jeho firmy. „Jednoducho sa dajú sprístupniť vybrané miestnosti vo firme a dodávatelia môžu doniesť svoju zásielku,“ opisuje Bystrík Haspra. Na alarme tak oceňuje vzdialený prístup. „Na diaľku viem odovzdať svojmu odberateľovi potrebné veci. Je to také jednoduché,“ konštatuje Peter Rybnikár. Alarm tak využíva niekoľkokrát denne nielen on, ale aj jeho zamestnanci. Počas desaťročnej skúsenosti pritom nedošlo k žiadnej reklamácii služieb alebo poruche jednotlivých komponentov.

Dobrá skúsenosť s alarmom ho motivovala nainštalovať elektronický zabezpečovací systém aj do svojej chaty. „Na diaľku ovládam aj jej teplotu,“ hodnotí Peter Rybnikár. Keď príde na chatu, už nemusí čakať, kedy sa vyhreje na požadovanú teplotu. Celú bezpečnosť firmy aj súkromných objektov má tak vo vrecku svojho saka.

Zobrazit Galériu
alarm bezpečnosť zabezpecenie

Pridať komentár