Image
18.10.2017 0 Comments

Aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update je už vonku. Na jej sťahovanie si ešte počkáme.

Microsoft včera sprístupnil tzv. Windows 10 Fall Creators Update operačného systému Windows 10. S predstihom ju dostali všetci betatesteri z programu Insider a čoskoro sa dostane ku všetkým používateľom cez Windows Update. Microsoft uvádza nasledujúce zlepšenia systému a nové funkcie:

Fotografie
Inovovaná aplikácia Fotografie poskytuje možnosť výberu filtrov, textu, 3D efektov a čoskoro aj 3D objektov. Osobné príbehy a videoklipy už z pár fotografií sa budú dať skombinovať s hudbou, témami a strihmi.

Windows zmiešaná realita
Pribudli nové okuliare na zmiešanú realitu, slúchadlá a kompatibilný Windows počítač.

Ľudia
Po novom si možno umiestniť hlavné kontakty priamo na hlavný panel ako ikonu a získať tak rýchly prístup k najčastejšie využívaným kontaktom. Poslať e-mail, kontaktovať ich cez Skype alebo IM bude otázkou pár sekúnd. Podobne jednoduché a rýchle bude aj zdieľanie dokumentov s kľúčovými kontaktmi a priraďovanie emotikonov z ponuky.

Microsoft Edge
S novým prehliadačom prichádza možnosť pracovať s knihami naozaj personalizovaným spôsobom. Môžete zvýrazňovať a farebne podčiarkovať, pridávať komentáre či kopírovať. Obľúbené stránky si na uľahčenie prístupu môžete umiestniť na panel nástrojov a editovať ich URL.  

Bezpečnosť
Ochranu pred ransomvérom zabezpečí Windows Defender Exploit Guard, ktorý pomáha chrániť súbory pred neautorizovanými používateľmi. Podobných zlepšení sa dočkal aj antivírus a ďalšie technológie na ochranu zariadenia.

Produktivita
Microsoft Launcher je nástroj na prepojenie PC s telefónom. Vďaka ich spárovaniu bude možné plynule pokračovať v práci na veľkom monitore tam, kde ste skončili na svojom iPhone či telefóne s Androidom, bez ohľadu na to, či ide o fotografiu alebo dokument.

Súbory OneDrive na vyžiadanie
Keď uložíte súbory na OneDrive, môžete k nim najnovšie pristupovať rovnako ako k ďalším dokumentom na počítači bez toho, aby zaberali priestor na disku. Stiahnu sa iba v prípade, keď na ne kliknete dvakrát, a rovnako ľahko ich zasa uložíte online.

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Samsung prináša očakávaný rad Galaxy S20 a skladaciu novinku Galaxy Z Flip aj na náš trh

20.02.2020 01:48

Spoločnosť Samsung pred niekoľkými dňami celosvetovo predstavila novú modelovú radu svojej vlajkovej lode Galaxy S20 a zaujímavú novinku so skladacím displejom Galaxy Z Flip. My sme si ich dnes po prv ...

Produkty 1

ISE 2020: Samsung v znamení 8K a jedinečného The Wall

19.02.2020 02:00

Spoločnosť Samsung je verejnosti známa viac zo spotrebnej oblasti ako jeden z najvýznamnejších výrobcov smartfónov a televízorov. Divízia profesionálnych displejov však nepochybne patrí k veľmi význam ...

Produkty

ISE 2020: Epson predstavuje riešenia pre zážitkové nakupovanie či zábavu

18.02.2020 22:11

Spoločnosť EPSON tento rok na veľtrhu ISE predstavila celý rad nových AV riešení pre obchod, vzdelávanie a maloobchod. Medzi novými produktami sme mohli vidieť špičkový laserový projektor so svietivos ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá