Aktualizácia Zoner Photo Studio X prináša viac lokálnych úprav, novú Luma krivku a varianty súborov

1

Jesenná aktualizácia obľúbenej aplikácie na správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X je zameraná hlavne na modul Vyvolať.  Medzi najvýznamnejšie novinky patrí možnosť lokálnych úprav farieb, nová Luma krivka a viac variantov úprav jednej fotky.

Lokálne zmeny farieb 

V aktualizovanej verzii je možné upravovať farby nielen v rámci celej vyvolávanej fotky, ale aj vo vybranej časti vyvolávanej fotky. 

Nástroje na lokálne úpravy sú doplnené o Tonálnu krivku, Farebné korekcie a voľbu intenzity krytia masky.

Tento typ úprav sa hodí napríklad ak sú na fotke dve rovnaké červená autá a vy chcete jedno z nich zmeniť namodro len jedno. V aktualizovanej aplikácii Zoner Photo Studio X to nie je žiadny problém.

Lokálne úpravy farieb pomocou štetca. Porovnajte farbu v označenom detaile - z rušivej červenej na hnedú, ktorá ladí so zvyškom záberu

Rôzne varianty jednej fotky

V aktualizovanej verzii môžu používatelia vyskúšať viac verzií úprav, bez potreby zbytočného duplikovania. Stačí vytvoriť variantu fotky, čo je v podstate virtuálna kópia, ktorá nezaberá takmer žiadne miesto na disku. Pôvodná fotka môže zostať so základnými úpravami, jeden variant môže byť upravený cez preset a v ďalšom doladíte farebné tónovanie. Všetko bude zároveň prehľadné vďaka možnosti pomenovania variantov a priradenie hviezdičiek a popisov.

Voliteľná intenzita presetu

Presety sú obľúbenou funkciou Zoner Photo Studia X, avšak nemusia vždy stopercentne zodpovedať predstave fotografa. Jesenná aktualizácie preto prináša možnosť ovládania intenzity presetu, kedy sa užívateľ sám rozhodne, do akej miery chce na konkrétnu fotografiu preset aplikovať.

Nová Luma krivka

Nová Luma krivka pri úprave fotky lepšie zachováva pôvodnú úroveň saturácie farieb. Funkciu užívateľ ocení napríklad u portrétov, kde nechce ovplyvniť sýtosť farby pleti. Medzi krivkami je možné navyše jednoduchšie prepínať a zadávať ručne hodnoty bodov. Táto funkcionalita prispieva k pohodlnejším úpravám fotografií

Automatické porovnanie línií

Automatické porovnanie línií prispieva k efektívnosti editovania fotiek, pretože urobí hodne práce za fotografa. Funkcia, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Vysokým učením technickým v Brne rozpozná línie na fotke a podľa nich fotku automaticky narovná. Inteligentný mód navyše sám vyhodnotí, do akej miery je vhodné úpravu aplikovať, aby nedošlo k príliš výraznej deformácii obrazu.

Orientácia v vykonaných úpravách

Veľmi užitočnou novinkou je aj indikácia vykonaných úprav vo fotke. Všetky použité nástroje, krivky a farebné úpravy sú v novej verzii označené viditeľným bodom. Užívateľ tak okamžite zistí, čo už na fotke zmenil.

Vylepšené fotopredmety

V module Vytvoriť je implementované nové rozloženie stránok alebo rýchle zostavenie celej fotoknihy iba presunutím fotiek z filmového pásu. Zoner Photo Studio X šetrí okrem času aj peniaze, pretože si zákazníci môžu novo zakúpiť viac predmetov za jedno poštovné.

Zoner Photo Studio X si môže každý bezplatne vyskúšať po dobu jedného mesiaca. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná lehota, majú možnosť vyskúšať novinky po dobu 15 dní.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Zoner Photo Studio X jesenná aktualizácia

1 komentár

zoner photo studio reakcia na: Aktualizácia Zoner Photo Studio X prináša viac lokálnych úprav, novú Luma krivku a varianty súborov

19.9.2020 09:09
Stale nechapem preco zoner photo studio nema aplikaciu pre Mac ak som sa nieco naucil tak vela fotografov pouziva Mac. Management zoner photo studio ocividne je mimo reality.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať