Image
4.9.2019 0 Comments

Ako z Košíc prispievame k čapovaniu svetoznámeho piva

Informačné technológie v dnešnej dobe azda neobišli žiadne priemyselné odvetvie – vrátane varenia, predaja a distribúcie piva.

Výroba, priemyselné linky, dopravníkové pásy, výpočet a analýza logistiky, v niektorých prípadoch aj autonómne procesy, ako je nakladanie tovaru do kamiónov, môžu byť riadené IT systémami.

V prípade, že ste malý výrobca piva, zaobídete sa s malou vzorkou podobných podporných funkcií. No ak je vaše pivo dostupné v 192 krajinách sveta, 25 pivovaroch len v Európe a so značným vplyvom v Severnej a Južnej Amerike, Ázii/Pacifiku, Rusku, Afrike, nepôjde to bez globálneho IT partnera.

Štandardizácia IT princípov pivovarov

Takto vyzerá jeden z našich dlhodobých a najväčších zákazníkov na globálnej úrovni. Určite sa pýtate, prečo by takáto medzinárodne rozvrstvená spoločnosť hľadala jediného partnera na hosting IT systémov. Hlavným dôvodom by bola snaha štandardizovať IT princípy jednotlivých pivovarov, naplno využiť možnosti kombinácie cloudových služieb, či už manažovaných IaaS, Paas, alebo SaaS modov, v európskych, ázijských či amerických regiónoch.

Práve kombinácia správy verejných cloudov, ako je MS Azure, či hosting v privátnych cloudoch (VMware DSI vCloud) hostovaných priamo v dátových centrách T-Systems vo Frankfurte, Houstone a Singapure, sa stala hlavným dôvodom zvolenia tejto spoločnosti ako partnera pre cloud, hosting a manažované služby.

V súčasnosti spolupracujeme na migrácii jednotlivých podnikových systémov na platformy v našom multicloudovom portfóliu vrátane analýzy súčasného stavu u zákazníka (v pivovare alebo dátovom centre). Skúmame aj možnosti migrácie, dosahu na zmenu geolokalizácie, risku v podobe zvýšeného času reakcie či limitovaného dátového toku až po migráciu a odovzdanie systémov do správy.

Spoločne sme sa dopracovali k minimalizácii lokálnej infraštruktúry v zákazníckych lokalitách už v 15 pivovaroch po celom svete. Tie predstavujú viac než 1000 podnikových systémov, čo tvorí približne 50 % z celkovej IT infraštruktúry, ktorú plánujeme dosiahnuť v najbližších rokoch.

Hodnota pre zákazníka

Z Košíc dodávame väčšinu zo spravovaných služieb (OS, Cloud/Portal Management, Middleware, DBA, BI, SAP, IoT) vrátane Sales, Service Managementu, Solution Design a iných služieb, ktoré pomáhajú zákazníkom pridať hodnotu v IT riešeniach a ich správe. Je to len jedna vzorka z mnohých, kde si dve veľké firmy z rôzneho prostredia vedia pomôcť pri dosiahnutí svojho cieľa.

Práca solution architekta v T-Systems Slovakia je aj týmto veľmi zaujímavá. Máte dosah na podobnú transformáciu priamo so širokou vzorkou medzinárodných špecialistov z oboch strán a zároveň prispievate svojou pridanou hodnotou pre obe strany, či už klienta, alebo svojho zamestnávateľa.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

ITPro

Čo je to lidaretto?

10.11.2019 14:19

Špeciálny projekt Lidaretto je malý mobilný laserový skener, nazývaný aj lidar, vyrobený na Slovensku. Vďaka jeho kompaktným rozmerom a hmotnosti len asi 1,5 kg ho možno použiť na viacerých mobilných ...

ITPro

IT Pro: DNS cez HTTPS – budúcnosť súkromia na webe

08.11.2019 00:00

Dnes je šifrované spojenie na internete cez HTTPS štandardom (veríme, že rozumní administrátori toto považujú za skutočný základ) – toto šifrovanie totiž pomáha chrániť citlivé informácie prenášané c ...

ITPro

Praktická kryptológia (28. časť) HMAC

18.10.2019 14:56

Mechanizmus autentifikácie obsahu správ pomocou symetrických kľúčov a kryptografických hašovacích funkcií (Keyed-Hash Message Authentication Code) je detailne opísaný v správe RFC 2104 z februára 1997 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá