Image
11.6.2018 0 Comments

Tipy pre ZPS: Ako vytvoriť panorámu z fotiek

Panoramatická fotografia nám umožňuje bližšie zachytiť, ako vnímame okolitý svet. Je zložená z viacerých fotografií. Napríklad jedna z najväčších panorám Dubaja bola zložená až zo 4250 fotografií.


Aby ste mohli vytvoriť vlastnú panoramatickú fotografiu, musíte nasnímať jednotlivé snímky za sebou. Je dôležité, aby sa snímky sčasti prekrývali. Potom bude skladanie panorámy jednoduchšie. Prv než začneme, treba fotky označiť štandardným spôsobom, a to jedným kliknutím na fotografiu. Snímky ostanú orámované modrou farbou a vtedy viete, ktoré sú označené. Ak chcete označiť fotku, ktorá je trochu ďalej, stlačíte a podržíte kláves Ctrl, kliknete na konkrétnu fotku a tá sa označí.

Funkcia Panoráma sa v Zoner Photo Studiu nachádza v module Správca, a to cestou Menu » Vytvoriť » Panoráma.


Funkcia Panoráma sa nachádza v module Správca

Skladanie fotografií je veľmi jednoduché, v podstate to za vás urobí Zoner Photo Studio. Na obrázku program znázorňuje, ako by mohla panoramatická fotografia vyzerať. Červené rámčeky predstavujú miesto, kde sú fotografie spojené. Zoner Photo Studio samo vyhodnotí a určí konkrétne rovnaké body fotiek, podľa ktorých ich spája.

Ak kliknete myšou do rámčeka označeného červenou farbou, zobrazí sa spoj konkrétnych fotografií a s nimi aj body, ktoré Zoner Photo Studio porovnalo. Umiestnenie spojov môžete meniť potiahnutím, ale odporúčame ho ponechať.

V ďalšom kroku budete mať možnosť panorámu mierne upraviť. Napríklad ju môžete trochu pootočiť alebo orezať.


Zobrazené body, podľa ktorých Zoner photo Studio spojilo fotografie

Ako posledný krok pred uložením výslednej fotky vás Zoner Photo Studio vyzve, či chcete fotografiu ešte zlepšiť v module Editor, alebo ju ihneď uložiť. V našom prípade sme fotku zlepšili funkciami Polarizácia Zreteľnosť.

Funkcia Panoráma je veľmi intuitívna a nemáte čo pokaziť. Zoner Photo studio vás prevedie nastaveniami, samostatne pospája fotografie, a to tak, že to ani nezbadáte. Ak si to vyskúšate, za dve či tri minúty máte panorámu vytvorenú.

TIP: Takto upravené fotografie do panorámy sú veľmi vhodné na vytvorenie fotoobrazu, ktorý si sami vytvoríte v module Vytvoriť.

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Ako kompletne zálohovať Windows 10 na iný disk

04.09.2019 11:47

Vážne poškodenie systému Windows, ktoré je nutné riešiť novou inštaláciou, je pre mnohých ľudí mimoriadne nepríjemná záležitosť. Najmä ak máte systém výrazne nastavený pre svoje potreby a používate mn ...

Ako na to

Ako si na Windows uložiť konkrétne hľadanie súboru

04.09.2019 11:39

Vyhľadávanie v rámci systém Windows je dobre známou a používanou funkciou, ktorá umožňuje hľadať nielen medzi názvami súborov a ich vlastnosťami (napríklad príponou, časom vytvorenia či zmeny), ale aj ...

Ako na to

Ako zadarmo spájať a rozdeľovať PDF súbory?

04.09.2019 11:25

Potrebujete často rozdeľovať alebo zlučovať PDF súbory a nechce sa vám platiť za pokročilé programy ako Adobe Acrobat či PhantomPDF? Ide to aj celkom zadarmo. Aj keď podobné služby ponúka aj mnoho we ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn