SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 SAMSUNG_112020 Advertisement

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

1

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné podanie zodpovedajúce štandardu Rec. 709, vysoký dynamický kontrast 50 000: 1 a úpravu premietaného obrazu horizontálne aj vertikálne pomocou Lens Shift. Poskytuje tak rovnaké technológie, aké sa používajú vo všetkých svetových sálach IMAX vrátane obrazového výkonu 8,3 milióna pixelov s UHD rozlíšením a certifikáciou THX.

Projektor využíva pokročilý čip DMD s technológiou XPR a reprodukuje obraz s rozlíšením 4K UHD, teda 3840 × 2160 obrazových bodov s 8,3 milióna pixelov, čo je štyrikrát viac ako pri klasickom 1080p projektore. Umožňuje to špeciálny optický systém zložený z 14 dielov a poskladaný do 6 skupín šošoviek. Jeho súčasťou je aj presne kalibrované šesťrýchlostné farebné koliesko RGBRGB s jemne vyladeným povrchom a jednotlivými farebnými segmentmi.

Mimoriadne kvalitný a detailný obraz je ďalej podporený aj vysokým natívnym kontrastným pomerom ANSI, jasne stvárňujúcim tmavé aj svetlé scény, a technológiami Active Iris a Dynamic Black, ktoré zaisťujú inteligentnú kontrolu intenzity osvetlenia optického systému v závislosti od premietanej scény. K dispozícii je aj BenQ CinemaMaster Video+ zlepšujúce obrazovú reprodukciu.

Prestížna certifikácia THX

Nový projektor spĺňa nielen normy sRGB, ISFccc a HDTV Rec. 709, ale zodpovedá aj najvyššiemu štandardu kvality THX. Na jeho dosiahnutie bolo pritom potrebné zanalyzovať viac ako desaťnásobok dát a vykonať sedemkrát viac inžinierskych prác oproti štandardu Rec.709.

BenQ W11000 bol vyvíjaný viac ako 18 mesiacov, prešiel tromi kolami testovania v sídle THX v San Franciscu a podstúpil vyše 200 laboratórnych testov pokrývajúcich 500 meraných bodov presnosti farieb, precízne gamy, teploty farieb, uniformitu obrazu a aj mimoriadne vysoký kontrastný pomer 50 000:1. Výsledkom predkalibrovaného módu inžinierov z THX je tak filmový obraz v úplne autentickej podobe, zamýšľanej režisérmi.

Novinka sa vyznačuje aj flexibilnou inštaláciou, má 1,5-násobný zoom, horizontálnu aj vertikálnu korekciu obrazu a prostredníctvom voliteľných objektívov Phoenix Pre a Paladin aj ultraširoký pomer strán 2,35: 1. Pri návrhu sa kládol dôraz takisto na decentný a moderný štýl v podobe tmavého dizajnu, oblých línií a nenápadného panela s konektormi. Samozrejmosťou je prirodzené a účinné chladenie, ktoré nasáva studený vzduch z ľavej prednej strany, smeruje ho cez komory vnútri a následne odvádza predným panelom vpravo von.

Domáci filmový projektor BenQ W11000 je k dispozícii na trhu za odporúčanú koncovú cenu 5999 eur s DPH na Slovensku.

Zobrazit Galériu

TS BenQ

Všetky autorove články
BenQ

1 komentár

:-) reakcia na: Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

10.12.2016 09:12
To by bol darcek pod stromcek :-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať