Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Ako si pridať tlačidlo Štart do Windows 8

0

windows_7_startbutton.jpg Ak ste veľkým fanúšikom tlačidla Štart a prekáža vám, že sa vo Windows 8 nenachádza vo svojej klasickej podobe, existuje niekoľko spôsobov, ako si ho môžete do používateľského rozhrania pridať.ViStart

Start-Menu_leesoft.jpg

Utilita ViStart zobrazuje tlačidlo Štart v dizajne známom z operačného systému Windows 7. Takisto ponuka, ktorá sa zobrazí po kliknutí na Štart, je prakticky totožná s rozhraním Windows 7. Nechýba zoznam programov ani pole vyhľadávania. Jediná nevýhoda utility je nemožnosť prispôsobiť si a zorganizovať ponuku Štart.

Web: http://lee-soft.com/vistart/


Classic Shell

Start-Menu_leesoft.jpg

Táto utilita kombinuje viacero prvkov používateľského rozhrania predchádzajúcich operačných systémov Windows. Používateľ si môže zadefinovať, či sa mu má ponuka zobrazovať v dvoch stĺpcoch alebo len v jednom a v akej forme. Utilita poteší aj ďalšími možnosťami prispôsobenia používateľského rozhrania.

Web: http://classicshell.sourceforge.net/


StartMenu7

bigscreenasdfasdf.png

StartMenu7 je flexibilné Štart menu, ktoré sa od už spomenutých programov mierne odlišuje dizajnom používateľského rozhrania. Menu si môžete rozmerovo prispôsobiť, takisto sa dá zvoliť aj logo tlačidla Štart. Utilita je k dispozícii v bezplatnej a Pro (20 USD) verzii. Prakticky jediná nevýhoda programu je v tom, že kláves Štart neprepína medzi jednotlivými rozhraniami vo Windows 8, ale aktivuje utilitu StartMenu.

Web: http://www.startmenu7.com/index.html


Zdroj: http://reviews.cnet.com/8301-33642_7-57496506-292/how-to-get-the-classic-start-menu-back-in-windows-8-rtm/

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať