Image
16.7.2018 0 Comments

Ako si nájsť prácu na diaľku v IT? Využite internetové platformy

Práca na diaľku je lákavá záležitosť. Vykonávať ju môžete z pohodlia domova alebo ako digitálny nomád odkiaľkoľvek na svete. Úskalia sú v nájdení sebamotivácie, správneho plánovania času a dodržiavania termínov. Pokiaľ ale toto všetko zvládnete, pracovať na diaľku sa vám iste zapáči.

Využiť pritom môžete veľa možností. Na diaľku môžete pracovať ako freelancer čiže "volnonožec", ale tiež nie je problém mať tento životný štýl ako zamestnanec, pretože aj túto možnosť dnes veľa firiem ponúka. Jedná sa o veľmi obľúbený životný štýl medzi IT špecialistami.

A práve IT špecialistom je táto možnosť ako benefit ponúkaná veľmi často, pretože sa ich firmy snažia získať všetkými dostupnými spôsobmi. Naozaj kvalitných ľudí je v tomto odbore totiž v súčasnosti veľmi málo. Ak chcete pracovať na diaľku, môžete v tejto dobe využiť veľa dostupných internetových nástrojov.

Zahraničné platformy
Jedným z často využívaných nástrojov je Upwork.com, kde je možné dopytovať aj ponúkať služby v oblasti IT, grafiky či marketingu. Jedná sa o medzinárodnú platformu, teda bez angličtiny sa nezaobídete. To by ale pre digitálnych nomádov nemal byť problém. Celé fakturovanie prebieha cez portál, ktorý si za sprostredkovanie účtuje percentuálnu čiastku zo zárobku - podľa toho, koľko si freelancer celkovo zarobí. Výhodou nástroja je to, že sa tu dá nájsť práca pre veľmi zaujímavých a známych klientov.

Prácu na diaľku môžete skúsiť hľadať tiež na webe Weworkremotely.com, aj tu všetko prebieha v angličtine a nájsť si tu môžete naozaj zaujímavé práce z rôznych odvetví IT, biznisu a marketingu.

Ďalšími medzinárodnými platformami sú potom napríklad Flexjobs.com, Freelancer.com, alebo Powertofly.com, určená najmä pre ženy v IT.

A ako prejsť na voľnú nohu?
Stať sa freelancerom je najlepšie už v priebehu štúdia, kedy vás minimálne zaťažujú daňové povinnosti a pre začiatok vám stačí zarábať menšie čiastky. Pri rozbiehaní sa rozhodne oplatí pracovať na projektoch bez nároku na odmenu, vďaka čomu môžete získať skúsenosti a referencie.

Pokiaľ máte už študentské roky za sebou, oplatí sa napríklad nejakú dobu pracovať ako zamestnanec, získať skúsenosti, urobiť si meno vo svojom odbore a na voľnú nohu prejsť postupne. "Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je ujasniť si, kde sú vaše silné stránky a čo vám ide najlepšie. Vyberte si jednu činnosť, s ktorou si vás ľudia budú spájať, na tú sa zamerajte a pilujte ju k dokonalosti. Ak bude vaša ponuka príliš rozsiahla, ľudia si vás budú horšie pamätať. Lepšie je vedieť jednu službu poriadne, než tisícky služieb tak trochu. Podľa toho, v čom sa cítite najlepšie, potom vytvorte svoju ponuku. Už od začiatku myslite na svoj osobný brand!" Radí Jan Silber, jeden zo zakladateľov jobportálu Jobstack.it.

Zobrazit Galériu
Autor: Kašpar PR

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle 1

Tlačiareň môžete využiť už aj na skrášlenie nechtov. Canon má na to aplikáciu

19.03.2019 00:05

Canon predstavil mobilnú aplikáciu Nail Sticker Creator, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu a umožní vám pomocou samolepiek prispôsobiť dizajn vašich nechtov vašej nálade, oblečeniu alebo ud ...

Lifestyle

Lidl začal ponúkať lacné elektrokolobežky. Pridal sa aj Hecht

11.03.2019 00:15

Po Nemecku začal Lidl ponúkať lacnú elektrokolobežku Denver SC0-65210 už aj v Českej republike. Vzhľadom na cenu nejde o žiadny technický zázrak. Má pomerne subtílny hliníkový rám, umožňuje však sklop ...

Lifestyle 2

Novú čínsku show o technológiách moderuje robotka s umelou inteligenciou

28.02.2019 00:05

Strieborné vlasy, štýlový krátky účes, realisticky pôsobiaca silikónová pokožka a odhalené mechanické časti. Taká je Jiang Lailai, úžasná čínska humanoidná robotka s umelou inteligenciou, ktorá spoloč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button