Ako sa chrániť pred paparazzmi. Šál ishu funguje ako „plášť neviditeľnosti“

Technológie
1

Šál určený celebritám, ktoré obťažujú dotieraví fotografi - paparazzi, predstavil návrhár Saif Siddiqui, narodený v Holandsku. Volá sa ishu a jeho cieľom je „vrátiť ľuďom právo na súkromie“. Vyskúšalo si ho už veľa známych osobností vrátane herečky Cameron Diaz, rappera DMX, speváka Nicka Jonasa či futbalistu Jeroma Boatenga. Ishu funguje ako „plášť neviditeľnosti“, odráža totiž svetlo z blesku fotoaparátu. Každý, kto nosí takýto šál, je teda chránený pred fotografovaním smartfónom. Funguje však aj proti videokamerám.

Inšpiráciu na vytvorenie šálu spájajúceho technológie s módou dostal Siddiqui v roku 2009, keď sa ho pri jednom stretnutí snažili priatelia odfotiť iPhonom, no reflektor z jeho bicykla odrazil svetlo blesku tak, že na fotke nebolo možné vidieť jeho tvár. Spojil tím odborníkov, ktorí pracovali na materiáli s podobnými účinkami. Vývoj trval šesť rokov, šál bol uvedený na trh v októbri 2015 a stretol sa s úspechom. V súčasnosti je vypredaný, ale ďalšie produkty ishu (okrem šálu napr. aj kravata či puzdro na mobil) by mali prísť v auguste. Šál si možno predobjednať za 289 libier.

Zdroj: telegraph.co.uk

Redakcia

Všetky autorove články
sal ishu

1 komentár

fotit sa da aj bez blesku reakcia na: Ako sa chrániť pred paparazzi. Šál ishu funguje ako „plášť neviditeľnosti“, odráža svetlo z blesku fotoaparátu

28.7.2016 10:07
http://www.dummies.com/how-to/content/taking-pictures-in-flashoff-mode.html

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať