Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Ako pripraviť deti na povolania budúcnosti

0

V správe World Economic Forum sa uvádza, že 65% detí nastupujúcich do základných škôl v roku 2017 bude mať pracovné miesta, ktoré ešte neexistujú a na ktoré ich vzdelávanie nedokáže pripraviť. Vzdelávanie sa teda musí zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť, čo by predovšetkým znamenalo menšie zameranie na „prenos vedomostí“ a viac na schopnosť učiť sa „pre seba“.

Nástroje budúcnosti
Nová éra vzdelávania si vyžaduje aj nový súbor nástrojov. Jedným z nich je napríklad Cubetto, malý drevený robot, ktorý sa pohybuje po doske podľa inštrukcií, ktoré dieťa vkladá vo forme blokov s príkazmi do pripojenej základne. Jeho cena sa pohybuje okolo 225 USD a už teraz ho používajú školy a rodičia na výučbu detí od troch rokov.

Avšak účinnosť takýchto nástrojov závisí najmä od úspešnosti udržania pozornosti malého dieťaťa. „Musí to byť niečo zábavné a vzrušujúce, nielen domáce úlohy,“ hovorí Alex Klein, zakladateľ vzdelávacej technologickej spoločnosti Kano. Ich charakteristický produkt, počítačová súprava Kano, predstavuje počítač alebo tablet, ktorý si sami zostavíte podľa svojich predstáv. Študenti postupujú krok za krokom podľa sprievodcov a po úspešnom spustení môžu využívať rozličné aplikácie, od učenia sa kódovania po tvorbu hudby a hier.

Nielen pre výučbu
Technológie pomáhajú deťom nielen napredovať vedomostne, ale tiež vytvárajú lepšie prostredie pre vzdelávanie. Dánske spoločnosti Velux a Leapcraft spolupracujú na zavedení senzorov do škôl, ktoré by v triedach monitorovali hluk, teplotu, vzduchové častice a hladiny CO2.

Zdroj: edition.cnn.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
vzdelavanie skole clovek buducnost biznis zabava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať