ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Ako používať Zoom pre videokonferencie

1

Keďže čoraz viac ľudí pracuje z domu, obľúbenosť videokonferenčnej aplikácie Zoom stále rastie. Umožňuje totiž firmám pokračovať v ich činnosti a zorganizovať virtuálne stretnutia s členmi tímu a klientmi. Pokiaľ ide o školy, Zoom umožňuje učiteľom pokračovať vo vyučovaní študentov prostredníctvom webu. Či už potrebujete aplikáciu na podnikanie, vyučovanie detí, alebo jednoducho chcete obnoviť spojenie s priateľmi a príbuznými, s ktorými sa počas obdobia izolácie nevidíte, aplikácia Zoom vám pomôže.

Na používanie aplikácie Zoom potrebujete webovú kameru. Zoom funguje na všetkých zariadeniach vrátane mobilných telefónov a počítačov. Smartfóny, tablety i notebooky disponujú kamerou smerujúcou dopredu. No ak máte stolový počítač, musíte si dokúpiť webovú kameru. Keď je vaša webová kamera pripravená na používanie, nastal čas zaregistrovať sa v aplikácii na webovej stránke Zoom.

Ak ste jednotlivec alebo vaša firma nepotrebuje časté videokonferencie, stačí vám bezplatný balík Zoom Basic, ktorý umožňuje četovať až so 100 účastníkmi a organizovať neobmedzené stretnutia dvoch osôb. Skupinové stretnutia však majú trvanie limitované na 40 minút. Zoom ponúka aj balíky pre podniky, ktoré potrebujú viac funkcií. Tie sa začínajú od Zoom Pro za 15 dolárov mesačne, ktorý zahŕňa okrem iného aj 24-hodinovú prezentáciu a správu používateľov, a končia balíkom Zoom Business za 20 USD mesačne, ktorý umožňuje usporiadať stretnutia až s 300 účastníkmi naraz.

Po zadaní e-mailového účtu a hesla pri registrácii budete prevedení procesom získania klientskeho softvéru. Aký softvér budete používať, to závisí od zariadenia, na ktoré sa snažíte stiahnuť aplikáciu Zoom. Keď sa dostanete na stránku s vaším účtom, môžete kliknúť na kartu Resources (Zdroje) v hornej časti stránky a nájsť potrebného klienta Zoom (Windows alebo Mac) a stiahnuť si ho. Ak pracujete na mobilnom telefóne, aplikáciu pre svoje zariadenie nájdete v Apple App Store pre iOS alebo v Google Play pre Android.

Po stiahnutí aplikácie Zoom do zvoleného zariadenia sa budete musieť prihlásiť do svojho účtu. Potom už budete mať možnosť naplánovať stretnutie. Stačí kliknúť na tlačidlo Schedule a New Meeting (Naplánovať nové stretnutie) a rozhodnúť sa, kedy sa má schôdza konať, kto sa na nej zúčastní a pod.

Po nastavení vám Zoom poskytne prihlasovacie informácie pre účastníkov a možnosť, aby sa používatelia mohli prihlásiť pomocou aplikácie alebo na svojich telefónoch. Zoom ponúka aj funkciu rýchleho prihlásenia pre mobilných používateľov. Ak teda niekto, kto sa má zúčastniť na vašom hovore, nemá aplikáciu Zoom, môže rýchlo zavolať na číslo Zoom a ten ho automaticky pripojí po zadaní ID schôdzky a ďalších údajov.

Ako sa pripojiť k stretnutiu

Ak dostanete pozvánku od používateľa Zoomu a vy aplikáciu nemáte, môžete sa ľahko pripojiť cez telefón už uvedeným spôsobom. V prehliadači si takisto môžete stiahnuť tenkého klienta pre Zoom, ktorý vám umožní pripojiť sa k stretnutiam prostredníctvom videa. Ak už máte aplikáciu Zoom stiahnutú do svojho zariadenia, môžete ju použiť na rýchle zadanie ID stretnutia, poskytnutého hostiteľom.

Zoom vytvára jedinečné adresy URL pre každé zo svojich stretnutí, aby ste sa ľahko dostali tam, kam chcete. Okrem skupinovej komunikácie však Zoom poskytuje aj množstvo ďalších funkcií. Počas hovoru môžete napríklad ľahko zdieľať obrazovku na ilustráciu niektorého bodu diskusie. K dispozícii je aj nahrávanie obrazovky, takže môžete nahrať to, čo ukazujete, a neskôr to poslať ďalším ľuďom.

Zoom zahŕňa aj možnosť četovať s ľuďmi počas konferenčného hovoru a dokonca zdieľať súbory, takže môžete rýchlo spolupracovať na dokumentoch. Ponúka takisto možnosť rozdeliť ľudí do miestností, aby mohli na niečom pracovať a potom sa vrátiť do hlavnej miestnosti. Používatelia v skupinách môžu anotovať všetky obrazovky a interaktívne tabule za behu. A ak vás zaujíma, ako je aplikácia zabezpečená, Zoom obsahuje 256-bitové šifrovanie AES, ako aj šifrovanie SSL.

Zdroj: tomsguide.com.

Redakcia

Všetky autorove články
video web online internet Digital dáta

1 komentár

free alternativy reakcia na: Ako používať Zoom pre videokonferencie

26.3.2020 10:03
netreba nic instalovat
https://meet.vpsfree.cz/
https://meet.websupport.sk/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať