Image
11.3.2015 0 Comments

Ako na to: Aplikácie, ktoré vám pomôžu schudnúť. A zadarmo.

Predstavte si, že môžete svojho osobného trénera nosiť stále so sebou. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí potrebujú mať motiváciu a niekoho, kto bude na proces vášho chudnutia dohliadať, určite si stiahnite niektorú z nasledujúcich aplikácií.

BMI kalkulačka

Ak si ešte nie ste istí, koľko (či vôbec) by ste mali schudnúť, vyskúšajte BMI kalkulačku. Tá vám vypočíta váš Body Mass Index (BMI), teda index telesnej hmotnosti, ktorý vám napovie, či je vaša telesná hmotnosť ideálna v pomere k vašej výške, veku a pohlaviu. Aplikácia vám navyše vypočíta spotrebu kalórií, ako aj percento tuku v tele.

kalkulacka_bmi.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Diet Assistant

diet assistant.jpeg Ak sa už rozhodnete chudnúť, určite neprehliadnite aplikáciu Diet Assistant. Stačí zadať hmotnosť, ktorú chcete dosiahnuť, a už sa len riadiť inštrukciami svojho nového asistenta. Ten vám nastaví ideálny stravovací plán a usmerní vás k dodržiavaniu zdravého životného štýlu.

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Calorie Counter & Diet Tracker

Táto aplikácia je označovaná za najrýchlejšie a najľahšie využívané počítadlo kalórií. Vo svojej databáze má viac ako päť miliónov potravín, takže je nepravdepodobné, že by ste v nej nenašli to, čo máte radi. Vďaka aplikácii uvidíte, koľko tukov, sacharidov a cholesterolu denne skonzumujete. Okrem iného sa aplikácia postará aj o vašu pohybovú aktivitu. Môžete si vybrať z viac ako 350 cvikov.

caloriecounter.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Lose it!

Aplikácia Lose it! zmenila život a najmä telo už viac ako miliónu ľudí. Ide o najúspešnejší komplexný program na chudnutie, ktorý vám vytvorí plán priamo na mieru. Neunikne mu ani to, ako sa stravujete a či venujete cvičeniu dostatok času. Stačí si len nastaviť požadovanú hmotnosť a aplikácia vás namotivuje tak, aby ste sa svojej vízie držali a dosiahli požadovaný výsledok. Navyše sa môžete prostredníctvom tejto aplikácie spojiť so svojimi priateľmi a podeliť sa s nimi o svoje výhry či zlyhania.

loseit.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Weight Watchers Mobile

Chudnutie nie je ľahké! Ak sa ani vy neradíte k fanúšikom prísneho dodržiavania diét, no radi by ste zlepšili svoj jedálny lístok, táto aplikácia je pre vás tá pravá. Svoj úspech stavia na flexibilite, čo znamená, že nemusíte striktne dodržiavať žiadne pravidlá. Núti vás len jesť vyvážene a zdravo.

weight-watchers.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

JEFIT Workout

V prípade, ak vám nejde o zníženie hmotnosti, ale skôr o nabratie svalovej hmoty a zlepšenie kondície, stiahnite si aplikáciu JEFIT Workout. Tá sa stane vaším novým osobným trénerom. Aplikáciu tvorí viac ako 1300 unikátnych cvikov. Hovorí sa, že ide o najlepšiu aplikáciu pre tých, ktorých najväčšou záľubou je navštevovanie posilňovne. Na začiatku si vytvoríte svoj fitnes plán a svoje pokroky si dokumentujete zadávaním hmotnosti a fotografiami.

jefit.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

7 Minute Workout

7minut.jpeg Neveríte, že aj sedem minút vás udrží vo forme? Vyskúšajte aplikáciu 7 Minute Workout a zistíte, že aj niekoľko minút denne bude stačiť na to, aby ste si zlepšili kondíciu. Ale buďte si istí, že týchto sedem minút využijete naplno a efektívne.

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Nike+ Running

Či už ste sa práve rozhodli pre behanie, alebo si trúfate aj na maratón, túto aplikáciu zaručene oceníte. Nike+ Running monitoruje celú vašu trasu, vzdialenosť, rýchlosť aj čas, ktorý venujete vašej fyzickej aktivite. Aplikácia ponúka aj možnosť rôznych súťaží a výziev na prekonanie samého seba či rekordov svojich priateľov.

nike+-running-android-app.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Endomondo

Ak medzi vaše záľuby patrí skôr cyklistika, jazda na kajaku alebo len chôdza, vyskúšajte aplikáciu Endomondo. Najlepšie je na tom to, že hlas osobného trénera vás bude motivovať pri prekonávaní trasy, ktorú máte ešte pred sebou.

endomondo.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Fitocracy

Posledná aplikácia vám pomôže posunúť posilňovanie v reálnom živote na vyššiu úroveň, a to bez toho, aby ste mali pocit, že cvičíte. Fitocracy vzbudzuje dojem počítačovej hry, no v skutočnosti bojujete proti telesnému tuku a vlastnej lenivosti. Získavate body, dosahujete nové levely a na konci vás čaká víťazstvo v podobe vyšportovaného tela.

fitocracy2.jpg

Sťahujte na iTunes

Sťahujte na Google Play

Zdroj: play.google.com, itunes.apple.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to

Nakrúcame video smartfónom

26.02.2020 11:44

Kvalita fotoaparátov v smartfónoch sa radikálne zlepšila a netýka sa to už len takzvaných vlajkových lodí, ktoré majú najnovšie technologické vychytávky, ale aj smartfónov strednej triedy. Aj v tejto ...

Ako na to

Výmena disku SSD za disk s väčšou kapacitou

12.02.2020 13:44

Dosiaľ sme vo viacerých článkoch riešili možnosť výmeny klasického mechanického pevného disku za polovodičový. Po takejto výmene sa počítač či notebook poznateľne zrýchlil, hlavne v aplikáciách, ktoré ...

Ako na to

Ako docieliť výraznejšie rozostrenie? Pomôže vám panoráma

10.02.2020 21:10

Ako vlastne funguje bokeh (rozostrenie) Bokeh vzniká v častiach fotky, ktoré sú mimo roviny ostrosti, a hlavne v miestach, kde sú zdroje svetla. Najčastejšie pri bodových svetlách vidíte charakter ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá