Ako jednoducho a legálne nainštalovať aplikácie na smartfón Huawei bez Google služieb

0

Nové smartfóny Huawei vrátane modelov produktovej rodiny P40 nemajú implementované služby Google vrátane aplikačného obchodu Google Play, takže ich používatelia si budú aplikácie inštalovať z aplikačného obchodu Huawei App Gallery. Napriek tomu, že ponuka v tomto aplikačnom obchode zo dňa na deň rastie, už sú tam aj aplikácie troch slovenských bánk, pravdepodobne tam nenájdete všetko čo potrebujete. V mojom prípade mi chýbali aplikácie taxislužieb, navigačná aplikácie Here, aplikácie chatov a sociálnej siete a hlavne aplikácie na ovládanie systémov inteligentnej domácnosti.   

Absencia Google služieb a aplikačného obchodu Google Play u nových smartfónov Huawei vyzerá na prvý pohľad ako veľké obmedzenie. Prenosom  aplikácií z doteraz používaného startfónu však tento problém elegantne vyriešite. 

Postup je vo videuNové smartfóny bez Google služieb sú na obale označené logom aplikačného obchodu Huawei App Gallery

Väčšina aplikácií ktoré som používal sa mi preniesla zo starého smartfónu.

Facebook aplikáciu som doinštaloval z ich stránky, takže som mal na novom smartfóne to isté ako na pôvodnom. Na synchronizáciu agendy s PC som použil Outlook a na fotografie a súbory Huawei cloud. Aplikáciu Facebook som si nainštaloval cez prehliadač priamo zo stránky tejto sociálnej siete. V konečnom dôsledku som mal na smartfóne Huawei P4O lite úplne všetky aplikácie a funkcie, ktoré som mal doteraz na smartfóne inej značky so službami Google.

Samozrejme takýto postup prináša aj potenciálne  problémy v budúcnosti, čo sa týka aktualizácií. Banky aj niektoré služby nepovolia používanie aplikácií, ktoré sú niekoľko mesiacov staré. Situácia sa však dovtedy pravdepodobne vyrieši sama. Tri slovenské banky už majú svoje aplikácie v Huawei App Gallery a ďalšie banky a vývojári sa určite pridajú. Bude to podľa mňa kladná spätná väzba čím viac aplikácií tým viac používateľov a tým väčší budú mať firmy a nezávislí vývojári záujem dať svoje aplikácie aj do App Gallery. V kóde ani návrhu aplikácie nie je potrebné nič meniť, stačí ju publikovať aj do ďalšieho aplikačného obchodu. 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei P40 Huawei App Gallery Google Play

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať