Image
3.4.2019 0 Comments

Ako hromadne mazať staré príspevky z Facebooku?

Pokiaľ už sociálnu sieť Facebook používate mnoho rokov, možno vás čoraz viac trápi, ako je vaša stará história na vás stále zavesená. Je prístupná pre vašich priateľov, reklamné a iné mechanizmy a podľa nastavenia vášho účtu možno aj pre celý svet. Ktokoľvek ju teda môže na vás znovu vyhrabať, aj keď ste už možno celkom iný človek.

Pokiaľ chcete svoje staré príspevky a dáta zmazať, Facebook vám túto úlohu zámerne príliš neuľahčí. Zbavovanie starých dát nie je v jeho záujme, takže vás čaká poriadne otravná práca v podobe klikania, čítania a rolovania skoro nekonečného zástupu príspevkov a aktivít za posledné roky. Na tie nechcené treba klikať a mazať ich po jednom. Darmo budete hľadať funkcie typu „zmaž všetky príspevky staršie ako dva roky“ alebo „zmaž všetky príspevky obsahujúce slovo X“.

Našťastie na tento účel možno použiť doplnky prehliadačov, ktoré vám túto únavnú a ubíjajúcu prácu pomôžu zautomatizovať bez toho, aby ste museli dávať prístup k svojmu profilu cudziemu človeku či spoločnosti. Ide o doplnok Social Book Post Manager, ktorý je, žiaľ, zatiaľ dostupný len pre prehliadač Chrome. Ak tento prehliadač prioritne nepoužívate, možno ho len dočasne nainštalovať alebo použiť „portable“ edíciu bez inštalácie, pretože proces čistenia Facebooku budete zrejme vykonávať jednorazovo, napríklad len raz za rok či ešte dlhší čas.


Prechod do kompletných záznamov o činnosti na sociálnej sieti Facebook

Následne otvorte stránku Facebooku a ikonou trojuholníka spravovania účtu si otvorte sekciu Záznam o činnosti. Otvorí sa sekcia Facebooku so záznamami vašich príspevkov, „lajkov“, pridaných priateľov a podobne. Na paneli vľavo kliknite na sekciu, ktorej sa chcete venovať, teda napríklad na vaše príspevky. Len čo sa nachádzate v správnej sekcii, kliknite na tlačidlo doplnku Social Book Post Manažéra, ktoré sa po inštalácii objavilo na paneli vášho prehliadača.

Potom zvoľte, aké príspevky chcete mazať, pričom môžete vyberať medzi príspevkami z konkrétneho roku či mesiaca. Filtrovanie môžete ďalej spresniť tým, že povolíte iba mazanie príspevkov, ktoré obsahujú niektoré konkrétne slová, prípadne ich, naopak, neobsahujú. Okrem mazania možno vybrať aj „odlajkovávanie“, skrývanie, odkrývanie alebo zálohovanie vybraných príspevkov.

Treba si uvedomiť, že doplnok nemá k Facebooku prístup. Facebook nikomu neposkytuje rozhranie na hromadné mazanie príspevkov. Doplnok teda využíva len čítanie zobrazenej stránky a hľadá a prezerá stenu za vás. Je teda nevyhnutné, aby ste zobrazenú stenu príspevkov nezatvárali a ani počas celého procesu nepoužívali a nerolovali v nej. Po stlačení tlačidla delete teda budete vidieť, ako doplnok danú činnosť v podobe mazania „ľudsky robí“. Štandardne to robí pri štvornásobnej rýchlosti, pričom rýchlosť sa dá zvyšovať. Aby všetko fungovalo, musia sa príspevky stíhať načítať, takže na pomalom internetovom pripojení je vhodné rýchlosť práce znížiť. Keďže príspevky nemusí Facebook včas zobraziť, môže dochádzať k vynechávaniu tých, ktoré zodpovedajú zadaným kritériám, ale nestihnú sa objaviť. Po skončení úlohy je preto vhodné spustiť doplnok znova s rovnakým nastavením, aby ste sa uistili, či pri prvom prechode nič neprehliadol.


Social Book Post Manager

Ak váš účet obsahuje za dlhé roky enormné množstvo príspevkov, proces bude trvať dlho a je vhodnejšie ho nechať bežať napríklad cez noc. Všetko je to dôsledok toho, že mazanie je možné len kus po kuse a príspevok treba najprv zobraziť. Facebook túto úlohu neuľahčuje, a ak nechcete zmazať svoj účet kompletne, inej cesty, žiaľ, niet.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na to 7

MS Power BI - ako vytvoriť graf z údajov z Wikipédie, či iného webu za 5 minút

21.01.2020 00:10

Microsoft Power BI je analytický a vizualizačný nástroj na analýzu a vizualizáciu údajov z rôznych zdrojov v reálnom čase. Umožňuje pripojiť sa na rôzne zdroje údajov, vrátane webových stránok, spraco ...

Ako na to 2

Business Intelligence v Exceli – kontingenčná tabuľka a graf

15.01.2020 00:00

Veľa manažérov, ekonómov a marketingových špecialistov v podnikovej sfére volá po kvalitných a dostupných nástrojoch pre BI analýzy, ktoré by im umožnili analyzovať údaje s ktorými pracujú. Potrebujú ...

Ako na to

Business intelligence v Exceli – analýza hypotéz (What-if analýza)

12.01.2020 00:10

Analýza hypotéz je what-if proces zmeny hodnôt v bunkách tabuľky, vďaka ktorému môžete vidieť, ako tieto zmeny ovplyvnia výsledky vzorcov v hárku. Pomocou nástrojov na analýzu hypotéz v Exceli môžete ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá