Image
11.4.2019 0 Comments

Ako dopadla súťaž s inteligentnou bankou? Poznáme výhercu BMW na dva týždne!

Po troch kolách súťaže s inteligentnou bankou, počas ktorých ste si dali predsavzatia sporiť si na vysnený cieľ, pričom ste využívali niektoré zo sporiacich pravidiel a morálne vám pomáhal inteligentný zostatok, sme v záverečnej fáze.

Veľmi sme boli zvedaví, na čo si chcú ľudia sporiť. Toto je ukážka: výlet do Thajska alebo USA (na NHL zápasy) alebo dokonca na Mars, nové autíčko či kávovar. Potešili však aj sporenia Na neskôr – na dobu po osamostatnení sa a na vlastné bývanie. Jeden zo súťažiacich by si zase rád kúpil smart hodiny, iný palivo do BMW. Super, ako vidno, sny a želania sú rôznorodé, no všetky sú splniteľné, ak sa človek trochu zatne a začne sa cieľavedome správat.

 Ak by sme mali hlasovať, ktoré sporiace pravidlo sa ľuďom najviac páči, vyhrala by to bezcentovka. V súťaži druhého kola získala o 30 % viac hlasov než zaokrúhľovanie. Spomínaš si na tieto pravidlá?

Pri zaokrúhľovaní dáš pokyn banke, aby každú tvoju platbu kartou zaokrúhľovala. Môžeš si pritom vybrať zaokrúhľovanie na jedno, päť alebo desať eur. Rozdiel, ktorý takto vznikne, pošle na tvoj syslí podúčet. Napríklad, keď pozveš kolegu na obed a zaplatíš 12 eur, pri zaokrúhľovaní na 5 eur ti apka stiahne 15 eur, pričom 3 eurá ti automaticky idú na Syslenie.  Pokiaľ si chceš nasporiť viac peňazí a čo najrýchlejšie, zvoľ zaokrúhľovanie na desiatky. Takto môžeš mať na konci mesiaca pokojne aj 100 eur. A to už je suma, ktorá poteší aj menej  šikovného, ale zato „sporeniachtivého“ človeka.  

Pri bezcentovom pravidle sa vlastne tiež zaokrúhľuje, ale iným spôsobom.

Apka bude strážiť tvoj bežný účet, aby na ňom ani za svet nezostali žiadne drobáky. Takže, ak spravíš prevod, zaplatíš kartou, prípadne ti niekto pošle peniaze s centovým zostatkom, už aj tieto centy aplikácia presunie na tvoje Syslenie. Predstav si, že ti vráti kolega za obed 15,80 eur, pravidlo bezcentovky sa poteší a 80 centov okamžite pošle na Syslenie. Takýmto spôsobom suma na sysliacom podúčte pomaly, ale isto narastá a nadupaný mobil, ktorý sa ti zdal byť taký nedostupný, začína nadobúdať jasné kontúry... 

A banka ťa za túto tvoju sysliu snahu zhŕňať peniaze, ešte odmení slušným úrokom 3,65 %.

V treťom kole súťaže sme chceli vedieť, aké trvalé príkazy si dávajú ľudia, aby mohli mať vďaka inteligentnému zostatku svoje výdavky pod kontrolou. Okrem dvoch hypoték to jednoznačne vyhralo sporenie. Takže takmer každý si sporí, jupíí, plnenie želaní sa začína.

  

A na záver časť, na ktorú každý asi najviac čaká: Kto teda vyhral štýlové BMW na dva týždne?

Šťastná ruka sa pomrvila v osudí a vytiahla odtiaľ: Aleša Pestúna.

Úvodný obrázok: Výhercovi p. Alešovi Pestúnovi (v strede) blahoželá Milan Stupka, vedúci komunikácie v BMW a Linda Gáliková, PR manažérka 365.bank.
 
Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Lifestyle

Home office využíva už každý tretí mileniál

19.09.2019 00:20

Pracovať len v priestoroch zamestnávateľa je pre Slovákov čoraz menej atraktívne. Možnosť pracovať flexibilne aj mimo kancelárie ako pracovný benefit vyžadujú najmä mileniáli*, ktorí potrebujú mať poc ...

Lifestyle 2

Elektronické športy valcujú burzy

16.09.2019 00:00

Elektronický šport (e-šport) je súťažné hranie počítačových hier, inak nazývané aj professional gaming, progaming alebo cybersport. Tak, ako je email digitálnou formou pošty, profesionálne hranie onl ...

Lifestyle 1

Tinder bude mať problém. Facebook spustil vlastnú zoznamku

10.09.2019 00:00

Takmer rok po tom, čo Facebook začal testovať svoju zoznamovaciu aplikáciu v Kolumbii, ju v týchto dňoch sprístupnil používateľom aj v iných krajinách vrátane USA. Facebook Dating, ktorý je k dispozíc ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019