Ako bude fungovať Oracle vo Windows Azure

0

azure copy.jpg Technologické partnerstvo medzi Microsoftom a Oraclom, uzavreté v lete minulého roka, prináša výsledky.

Ako bolo oznámené, od 12. marca budú najdôležitejšie aplikácie Oraclu k dispozícii prostredníctvom cloudovej služby Windows Azure. Konkrétne pôjde o databázy Oracle, aplikačný server WebLogic a platformu Java.

Od 12. marca sa zmenia aj cenové podmienky na prevádzku softvéru Oracle na virtualizovanom prostredí Microsoftu. Napríklad v rámci ponuky databázy Oracle (enterprise edition) na 1 jadro virtuálneho procesora bude prevádzka stáť 1,18 dolára za hodinu, osemjadrová inštancia 9,41 dolára za hodinu. Až do 30. júna tu však ešte budú k dispozícii možnosti predplatiť si väčšinu služieb so zľavou. Existujúci zákazníci Oraclu budú svoje licencie môcť takisto preniesť do Azure a Microsoftu platiť len za podkladovú infraštruktúru.

Niektorí analytici sa čudujú, prečo Oracle vlastne podporuje platformu Windows Azure, keď medzitým uviedol vlastné ponuky platformy aj infraštruktúry v podobe služby (PaaS, IaaS). Prezident Oraclu Mark Hurd však uviedol, že zákazníci Oraclu jednoducho používajú množstvo technológií Microsoftu a majú objednaných veľa služieb vo Windows Azure. Pri prevádzke aplikácií Oracle vo Windows Azure poskytne Oracle úplnú zákaznícku podporu, softvér Oracle má byť navyše pre obrazy (image) Azure aj optimalizovaný.

Navyše sa zdá, že súčasná ponuka PaaS a IaaS od Oraclu cieli predovšetkým na najväčších používateľov databáz a middlewaru. Riešenie je síce k dispozícii aj v samoobslužnej podobe, ale Oracle predovšetkým zdôrazňuje, že ponúka aj najvyššiu úroveň riadených služieb.

Zdroj: ComputerWorld

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať