Aké osobné informácie a dáta a za akých podmienok Google poskytuje polícii

Bezpečnosť
0
google_privacy_241.jpg Policajti alebo iní zástupcovia zákona, ktorí žiadajú od Googlu prístup k osobným informáciám, obsahu e-mailov alebo cloudovým dátam používateľa, sa musia preukázať súdnym povolením. Neplatí to však pre všetky typy informácií. Údaje o IP adresách, menách, ktoré sa použili pri vytváraní používateľských účtov, alebo časy, keď sa používateľ prihlásil do svojej schránky, poskytuje Google aj bez súdneho povolenia.

Vyplýva to z najnovšieho článku na oficiálnom blogu Google. Spoločnosť poskytla americkým zástupcom zákona v 68 % prípadoch základné informácie bez súdneho povolenia na základe právomocí vyplývajúcich zo zákona ECPA. No 22 % žiadostí toto povolenie vyžadovalo, pretože išlo o prípady, keď zástupcovia zákona pristupovali k obsahu e-mailov alebo k osobným dátam v rámci cloudovej služby Google Drive. Ostávajúcich 10 % žiadostí Google presne nekategorizoval. Spoločnosť dovedna spracovala 8438 žiadostí v rozmedzí júla až decembra 2012.

V tejto súvislosti treba spomenúť, že Google stráži súkromie používateľov viac, ako by bolo podľa zákona ECPA (Electronic Communications Privacy Act ) potrebné. Z tohto zákona totiž vyplýva, že policajti môžu pristupovať k dátam v dátových centrách Googlu, ktoré sú staršie ako 180 dní, aj bez súdneho povolenia. Google však povolenie vyžaduje aj v týchto prípadoch.

Zdroj: googlepublicpolicy.blogspot.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať