Image
21.7.2014 0 Comments

Akcie Microsoftu dosiahli 14-ročné maximum. Na čo reagovali investori?

Blesk_Akcie MS.jpg Akcie Microsoftu minulý týždeň prudko vyleteli nahor a dosiahli svoje 14-ročné maximum, keď v stredu ráno ich hodnota dosiahla 44,07 dolára a popoludní sa ešte zvýšila na 44,31 dolára.

Vlastne cena akcií sa sústavne šplhala nahor, odkedy opraty spoločnosti prevzal nový CEO Satya Nadella. Ten mení spôsob fungovania firmy a investori vítajú prepúšťanie. Pokladajú ho totiž za cestu, ako v ziskovej spoločnosti zefektívniť prevádzku a znížiť zbytočné náklady.

Blesk_graf_akcie MS.jpg

Keď Microsoft kúpil divíziu mobilných zariadení Nokie, získal ďalších 25 000 zamestnancov. Novými akvizíciami vznikajú navzájom sa prekrývajúce pracovné miesta a úlohy, čím sa zbytočne zvyšujú režijné náklady spoločnosti.

Nadella už vo svojom otvorenom liste zamestnancom narážal na prepúšťanie, keď spomínal, že treba zmeniť organizáciu práce a zamestnanci by mali prijať väčšiu zodpovednosť.

Očakáva sa, že Microsoft oznámi plány na prepúšťanie pri vyhlásení svojich štvrťročných hospodárskych výsledkov 22. júla. No zamestnanci zrejme dostanú interné informácie o záležitosti skôr, než ich spoločnosť zverejní.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

07.11.2019 16:44

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboz ...

Biznis

Toto sú najrýchlejšie rastúce technologické firmy na Slovensku

18.10.2019 00:05

V tohtoročnom, v poradí už dvadsiatom ročníku rebríčka Deloitte CE Fast 50 pre najrýchlejšie sa rozvíjajúce technologické spoločnosti v strednej Európe, sa umiestnili tri slovenské spoločnosti. Okrem ...

Biznis 3

Ako sa vedieť predať pri hľadaní novej práce? Tradičné CVčko už nestačí

11.10.2019 00:10

Vnímanie práce sa v posledných 10 rokoch výrazne zmenilo, čo sa odráža aj v životopisoch. V minulosti sa na prácu hľadelo ako na ‚jednoprúdovú diaľnicu‘ – človek vyštudoval nejaký odbor a následne v ň ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá