Akcie Microsoftu dosiahli 14-ročné maximum. Na čo reagovali investori?

0

Blesk_Akcie MS.jpg Akcie Microsoftu minulý týždeň prudko vyleteli nahor a dosiahli svoje 14-ročné maximum, keď v stredu ráno ich hodnota dosiahla 44,07 dolára a popoludní sa ešte zvýšila na 44,31 dolára.

Vlastne cena akcií sa sústavne šplhala nahor, odkedy opraty spoločnosti prevzal nový CEO Satya Nadella. Ten mení spôsob fungovania firmy a investori vítajú prepúšťanie. Pokladajú ho totiž za cestu, ako v ziskovej spoločnosti zefektívniť prevádzku a znížiť zbytočné náklady.

Blesk_graf_akcie MS.jpg

Keď Microsoft kúpil divíziu mobilných zariadení Nokie, získal ďalších 25 000 zamestnancov. Novými akvizíciami vznikajú navzájom sa prekrývajúce pracovné miesta a úlohy, čím sa zbytočne zvyšujú režijné náklady spoločnosti.

Nadella už vo svojom otvorenom liste zamestnancom narážal na prepúšťanie, keď spomínal, že treba zmeniť organizáciu práce a zamestnanci by mali prijať väčšiu zodpovednosť.

Očakáva sa, že Microsoft oznámi plány na prepúšťanie pri vyhlásení svojich štvrťročných hospodárskych výsledkov 22. júla. No zamestnanci zrejme dostanú interné informácie o záležitosti skôr, než ich spoločnosť zverejní.

Zdroj: neowin.net

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať