Ak zatiaľ nemáte na Teslu, nezúfajte. Comma.ai bude predávať autopilota už za tisíc dolárov

Technológie
1

O startupe Comma.ai, ktorý založil hacker George Hotz s prezývkou geohot, sme vás už informovali pred istým časom. Hotz vyvíjal automatický systém riadenia vo vlastnej garáži na aute Acura ILX a netajil sa túžbou vybudovať firmu na vývoj samojazdiaceho auta.

Startup získal trojmiliónovú investíciu od Andreessen Horowitz a v súčasnosti ponúka za 999 dolárov zariadenie s funkciami autopilota podobnými systému Tesly. Produkt má názov Comma One a mal by byť k dispozícii koncom roka. Kupujúci  bude musieť platiť 24-dolárový mesačný poplatok za prevádzku softvéru.

Spočiatku bude Comma One, ktorý sa do automobilu integruje dodatočne ako príslušenstvo, kompatibilný so sedanom Acura ILX vybaveným systémom Lane Keeping Assist. Zabudovaný radar tohto systému bude softvér Comma One používať na samostatnú jazdu automobilu po diaľnici. Po čase by malo zariadenie fungovať so všetkými autami Honda a Acura so systémom Lane Keeping Assist, píše sa v príspevku na blogu spoločnosti.

Zdroj: usatoday.com

Redakcia

Všetky autorove články
Autopilot Comma.ai Tesla

1 komentár

nech reakcia na: Ak zatiaľ nemáte na Teslu nezúfajte. Comma One bude predávať autopilota už za tisíc dolárov

22.9.2016 20:09
si to strci do zadku. Nepotrebujeme autopiloty. Radsej nech pracuju na lietajucich dronoch co vozia ludi ako stracat cas na zemi v doprave...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať