Aj vaša chladnička môže byť chytrá

0

Samsung uvádza na Slovenský trh dvojicu zaujímavých produktov, nový rad televízorov The Frame s nápaditým dizajnom napodobujúcim klasický obraz a inteligentnú chladničku Family Hub.

Chladnička Family hub je pomerne unikátna v tom že je prepojením medzi svetom čiernej a bielej techniky. Rozpoznávacím znakom je veľký dotykový displej s uhlopriečkou 21,5“ vsadený do predných dverí. Vďaka tomu sa chladnička stáva informačným centrom domácnosti.

Pracuje s operačným systémom Tizen. Ovládanie je veľmi podobné smartfónom Samsung vrátane navigačných tlačidiel. Kamera má vo vnútri dvojicu kamier ktoré sledujú čo je vo vnútri. Nejde však iba o lepšiu podobu okna. Po kliknutí na konkrétnu položku jej môžete priradiť názov aj dátum spotreby a systém ju tak bude evidovať. Okrem toho v systéme môžete zadávať aj potraviny ktoré máte na iných miestach ako v chladničke. Vďaka tomu systém dokáže podľa ďalšej aplikácie s receptami vybrať taký na ktorý máte doma suroviny. Vzhľadom k tomu že si obsah chladničky môžete pozrieť diaľkovo na smartfóne, môžete si priamo z obchodu overiť aké potraviny vám doma chýbajú.  Základnou obrazovkou systému je nástenka, kam môžete pripisovať odkazy, pridávať kresby či fotografie, alebo z tejto obrazovky rýchlo spustiť prehrávanie hudby, napr. zo Spotify.

Celkovo má Family Hub až päť rôznych usporiadaných domovských obrazoviek, ktorými môžete na pozadí nastaviť vlastné fotografie, nechýba ani panel so zástupcami rýchleho prístupu. Ako šetrič môže na displeji bežať napríklad slideshow rodinných fotografií. Zaujímavá je možnosť webového prehliadača ktorá otvára prístup k sociálnym sieťam a internetovým médiám, takže si tu jednoducho môžete pozerať videá z Youtube a ďalších serverov a služieb.  Chladnička komunikuje s okolím cez Bluetooth a Wi-Fi, jednoducho ju tak zaradíte do domáceho ekosystému SmartThings. Na diaľku tak môžete priamo z chladničky ovládať a nastavovať ďalšie zariadenia v domácnosti, napr. klimatizáciu, soundbar, inteligentné žiarovky alebo televízor. A to, buď dotykom, alebo hlasovým asistentom Bixby 2.0 s umelou inteligenciou. Počas varenia môžete dokonca cez chladničku vybaviť hovor, stačí sa len cez Bluetooth prepojiť so smartfónom.

A komunikácia funguje aj opačne. Na chladničku môžete zrkadliť prehrávanie televízora z obývačky prostredníctvom funkcie Smart View, príp. zrkadliť a na diaľku ovládať smartfóny radu Galaxy.

Chladnička Family Hub bude na Slovensku dostupná v priebehu októbra za 2 999 Eur. Pokiaľ si záujemci chladničku predobjednajú do 13.

 Ďalšou zaujímavosťou je rad televízorov The Frame. Televízory s rozlíšením 4K a technológiou QLED budú dodávané v uhlopriečkach od 43 do 65“. Okrem špecifického dizajnu s možnosťou magnetického upevnenia rámikov pripomínajúcich obraz majú televízory vstavanú galériu obrazov a obchod na obrazy z ktorého si môže používateľ sťahovať ďalšie diela.

Tie si buď prenajme alebo zakúpi. Po zakúpení sa stiahnu priamo do pamäti televízora. Z televízora sa tak po stlačení tlačidla stáva umelecký obraz. Ak vás umenie omrzí, môžete si na ňom samozrejme pozerať tiež vlastné fotky alebo koláže z nich.

Ceny televízorov sa pohybujú v rozsahu 999 až po 1799 za 65“ model.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať