Aj LCD sa dá ohýbať, japonská spoločnosť ukázala panel, ktorý to dokáže. Záujem má aj Apple

Technológie
0

Výrobcovia zariadení sa snažia dostať zobrazovaciu technológiu OLED aj do smartfónov. Hoci LCD i OLED majú svoje výhody aj nevýhody, v jednej oblasti nemôže LCD konkurovať OLED, a to vo flexibilite. To však platilo len doteraz.

Japonská firma Japan Display Inc. (JDI) totiž v týchto dňoch predviedla svoj panel s názvom FULL ACTIVE FLEX, čo je ohybné LCD s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov.

OLED sú tradične považované za pružnejšie než ich náprotivky LCD a JDI sa veľmi nerozširuje o tom, ako sa mu tento kúsok podaril. Naznačil len, že displej z tekutých kryštálov je z oboch strán zabalený v plastovom substráte namiesto skleného.

Panel JDI meria 5,5 palca a má full HD rozlíšenie. Počíta sa s typickým jasom 500 cd/m2 a kontrastom 1500:1. Obnovovacia frekvencia môže byť 60 Hz, ale podporované sú aj režimy 30 a 15 Hz. Sériová výroba by sa mala začať v roku 2018.

Výhody tohto typu LCD displejov sú pre výrobcov inteligentných telefónov obrovské, dokonca aj Apple zvažuje použitie FLEX LCD od JDI vo svojom budúcom skladacom zariadení. JDI by svojou novou technológiou mohol pomôcť zachrániť LCD pre smartfónový priemysel.

Zdroj: DisplaySlashgear

 

Redakcia

Všetky autorove články
OLED LCD

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať