Image
31.1.2017 0 Comments

Aj LCD sa dá ohýbať, japonská spoločnosť ukázala panel, ktorý to dokáže. Záujem má aj Apple

Výrobcovia zariadení sa snažia dostať zobrazovaciu technológiu OLED aj do smartfónov. Hoci LCD i OLED majú svoje výhody aj nevýhody, v jednej oblasti nemôže LCD konkurovať OLED, a to vo flexibilite. To však platilo len doteraz.

Japonská firma Japan Display Inc. (JDI) totiž v týchto dňoch predviedla svoj panel s názvom FULL ACTIVE FLEX, čo je ohybné LCD s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov.

OLED sú tradične považované za pružnejšie než ich náprotivky LCD a JDI sa veľmi nerozširuje o tom, ako sa mu tento kúsok podaril. Naznačil len, že displej z tekutých kryštálov je z oboch strán zabalený v plastovom substráte namiesto skleného.

Panel JDI meria 5,5 palca a má full HD rozlíšenie. Počíta sa s typickým jasom 500 cd/m2 a kontrastom 1500:1. Obnovovacia frekvencia môže byť 60 Hz, ale podporované sú aj režimy 30 a 15 Hz. Sériová výroba by sa mala začať v roku 2018.

Výhody tohto typu LCD displejov sú pre výrobcov inteligentných telefónov obrovské, dokonca aj Apple zvažuje použitie FLEX LCD od JDI vo svojom budúcom skladacom zariadení. JDI by svojou novou technológiou mohol pomôcť zachrániť LCD pre smartfónový priemysel.

Zdroj: DisplaySlashgear

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Virtuálna a rozšírená realita zásadne zmenia spôsob, akým pracujeme. Pripravte sa na to

09.12.2019 00:15

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti PwC širšie zavádzanie technológií rozšírenej reality (augmented reality – AR) a virtuálnej reality (VR) prinesie do roku 2030 svetovej ekonomike 1,5 bilióna libier. ...

Technológie 1

Mobilná aplikácia Tatrabanka 3.0 s inovovaným dizajnom a chatbotom Adamom

11.12.2019 00:10

Špeciálny projekt Jedným z kľúčových pilierov koncepcie modernej digitálnej banky je mobilná aplikácia, ktorá ponúka klientom maximum možností pre každodenný život, čím sa stáva neodmysliteľnou súčas ...

Technológie 1

Nový čínsky múr bol vytlačený na 3D tlačiarni

06.12.2019 00:20

V čínskom meste Su-čou majú múr, ktorý sa líši od všetkých ostatných na svete. Podľa článku publikovaného na 3D Printing Media Network čínska stavebná spoločnosť Winsun tu dokončila výstavbu 3D tlačen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá