Image
2.5.2018 0 Comments

Aion spúšťa prvú verejnú sieť na prepojenie blockchainov. Môže priniesť revolúciu v zdieľaní informácií

Ak sa blockchainová technológia bude v nasledujúcich rokoch rozširovať, treba vytvoriť nejaký mechanizmus sa presun informácií medzi viacerými blockchainami. A práve o to sa pokúša spoločnosť Aion Network, ktorá chce vytvoriť základnú infraštruktúru blockchainovej siete podobným spôsobom, ako svojho času protokol TCP/IP viedol k šíreniu internetu.

Spoločnosť pôvodne začínala ako startup Nuco, no neskôr sa rozhodla stať neziskovou organizáciou s cieľom vytvoriť protokol pre sieť prepojených blockchainov. Teraz vidí svoju úlohu podobne ako Linux Foundation - chce pomáhať iným firmám stavať produkty a vytvoriť ekosystém okolo svojej základnej technológie.

Jadrom dizajnu siete, ktorú chceme vybudovať, je prepojenie rôznych blockchainov a smerovanie údajov a transakcií prostredníctvom verejnej siete. Sieť, ktorú spúšťame, vám umožní vytvoriť mosty k iným blockchainovým sieťam,“ povedal Matthew Spoke, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Aion Networks. Uvedomuje si, že by sa mohli vyskytnúť obavy o bezpečnosť pri verejnom prístupe k blockchainovým dátam, ktoré sa pohybujú medzi systémami. Možno ich však minimalizovať.

Napríklad namiesto prenosu konkrétneho lekárskeho záznamu medzi nemocnicou a zdravotnou poisťovňou sa odošle iba potvrdenie, že daná osoba naozaj podstúpila operáciu, pričom poisťovňa si môže tento dôkaz skontrolovať.

Aion chce vytvoriť špeciálny, ktorý sa bude používať pri presune dát cez sieť a vybudovanie istej úrovne dôvery. „Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej sa môžu blockchainy prepájať a zdieľať dáta a vytvoriť tak silnú sieť, ktorá by priniesla revolúciu v zdieľaní informácií. Sme hrdí na to, že sme prvou platformou na interoperabilitu v odvetví blockchainu,“ hovorí Spoke.

Zdroj: techcrunch.combetakit.com.

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Blockchain

CZ: Gartner: Globálne výdaje na IT porastú tento rok o 0,6 %

11.07.2019 10:54

Celosvětové výdaje na IT by podle nejnovějšího odhadu analytiků společnosti Gartner měly v letošním roce dosáhnout 3,74 bilionu dolarů, což představuje nárůst 0,6 % oproti roku 2018 – jde tak o mírné ...

Blockchain

Made in Slovakia - Predstavujeme zaujímavé produkty, projekty a startupy

18.06.2019 14:14

IT PRODUKT:  Soitron Security Sensor Ide o pasívnu bezpečnostnú sondu, fungujúcu na vlastnom hardvéri. Dokáže analyzovať bezpečnosť sieťovej prevádzky aj prenášaného obsahu a upozorní na možné riziká ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá